ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Паспорт громади

Основні відомості про Шишацьку ОТГ

Адміністративний центр громади

смт Шишаки. Постійне населення – 4,331 тис. чол.

Площа

0,6 тис. кв. км, 75 % від території Шишацького району

 

Відстані

Відстань від  смт Шишаки до м. Полтави  

       шосейними дорогами       74 км

 

Географічні дані

По території району протікають 4 річки.

Найбільші:

Псьол      довжиною 37 км

Грузька Говтва довжиною 24 км

Грунь-Ташань – 3,9 км                  

Громада розташована у північно-східній частині області в зоні лісостепу. Середньорічні температури:

літня + 18,90С, зимова – 5,30С

Кількість опадів 450 – 570 мм

Населення

Чисельність постійного населення на 1 січня 2020 року становить 14,383 тис. чол., що складає 75 % від загальної чисельності населення району

   у тому числі:      

Міського         4,331 тис. чол.,     Сільського      10,052 тис. чол.

Сучасна демографічна ситуація в Шишацькій об’єднаній територіальній громаді, як і в цілому в районі, склалася під впливом історичного розвитку території, природного та механічного руху населення.

Нині у громаді проживає 1,06 % населення Полтавської області. За кількістю населення Шишацька ОТГ займає 3 місце серед об’єднаних громад Полтавської області.

В загальній структурі населення громади перше місце посідає смт. Шишаки з чисельністю міського населення в 4,331 тис. чол., решта населення громади відноситься до сільського і складає 10,052 тис. чол.

Розподіл населення по старостатам варіюється від 5 до 10 % від загальної кількості населення  громади та є досить рівномірним, з урахуванням площ старостатів.

Стан розвитку інфраструктури

Транспортна інфраструктура

Автомобільні дороги. Шишацька об’єднана територіальна громада сполучає північ і південь, захід і схід Полтавської області. Загальна протяжність автомобільних доріг з твердим покриттям становить 357 км. У цілому по громаді мережа доріг загального користування забезпечує транспортне сполучення між населеними пунктами. Всі населені пункти забезпечені під’їздами з твердим покриттям. Транспортне сполучення у сільській місцевості дорогами загального користування забезпечує доступність сіл до районних центів та центрів старостатів.

Одним з найважливіших питань об’єднаної громади є стан дорожнього покриття на переважній більшості доріг. Щороку проводиться ямковий ремонт доріг, але ці заходи не можуть в повній мірі вирішити проблему.

Залізничний транспорт в Шишацькій ОТГ представлений Південною залізницею, а саме залізничною станцією в с. Сагайдак, що знаходиться на відстані 22 км від центру громади. Також залізнична станція розташована в сусідній Яреськівській сільській раді на відстані близько 15 км від смт. Шишаки. За відсутності внутрішнього пасажирського перевезення між населеними пунктами громади, таке розташування залізничних станцій не може в повній мірі задовольнити потребу населення.

Автомобільний транспорт. Автомобільний транспорт займає одну з провідних ролей як у

Внутрішніх зв’язках громади, так і в зовнішніх зв’язках. Крім того, він обслуговує та доповнює залізничний. На території громади розроблені транспортні маршрути як обласного так і районного значення. Сполучення з обласним центром та іншими районними центрами здійснюється приватними перевізниками. На території громади розміщена автостанція Шишаки ТОВ «Полтаватранс». Як вже зазначалось, внутрішнє пасажироперевезення між населеними пунктами громади відсутнє. Дану функцію виконує приватний транспорт та комерційне таксі.

Енергопостачання

Ергопостачання в Шишацькій об’єднаній територіальній громаді здійснює ВАТ «Полтаваобленерго». Обслуговування споживачів забезпечує Шишацька філія товариства.

Також на території об’єднаної громади функціонує Шишацька ГЕС ТОВ «Едельвейс» в смт. Шишаки.

Соціально-економічний розвиток Шишацької ОТГ

Освіта

Дошкільна освіта. На території Шишацької ОТГ функціонує 9 дошкільних навчальних закладів, що обслуговують близько 400 дітей дошкільного віку, а це понад 80% від загальної кількості дітей дошкільного віку в громаді.

Дошкільні навчальні заклади Шишацької ОТГ

Назва дошкільного навчального закладу

Місце розташування

Кількість дітей

1

ясла - садок «Ясочка»

смт. Шишаки

132

2

дитячий садок «Берізка»

с. Воскобійники

32

3

дитячий садок «Веселка» 

с. Жоржівка

18

4

дитячий садок  «Дюймовочка»

с. Баранівка

10

5

дитячий садок «Сонечко»

с. Великий Перевіз

22

6

дитячий садок «Журавка»

с. Хвощове

39

7

дитячий садок «Колобок»

с. Гоголеве

14

8

дитячий садок «Калинка»

с. Ковердина Балка

17

9

дитячий садок «Ромашка»

с. Покровське

11

Загальна середня освіта. Загальна середня освіта в Шишацькій об’єднаній територіальній громаді представлена 9 загальноосвітніми закладами. В школах навчається 1343 дитини. Загалом охоплення шкільною освітою в громаді складає 100%. Діти, що проживають у відділених населених пунктах, забезпечені автобусним підвезенням.

 

Система загальноосвітніх навчальних закладів Шишацької ОТГ

Назва навчального закладу

Кількість учнів

1

Баранівська філія І-ІІ ст. опорного закладу "Шишацька спеціалізована школа ім. В.І.Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області"

45

2

Великобузівський навчально-виховний комплекс

110

3

Великоперевізька філія І-ІІ ст. опорного закладу "Шишацька спеціалізована школа ім. В.І.Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області"

73

4

Воскобійницька загальноосвітня школа І-ІІІ ст.

173

5

Гоголівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. імені М.В.Гоголя

97

6

Жоржівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст

73

7

Ковердинобалківська філія І-ІІ ст. опорного закладу "Шишацька спеціалізована школа ім. В.І.Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області"

62

8

Михайликівський навчально-виховний комплекс

96

9

Пришибський навчально-виховний комплекс

62

10

Сагайдацький навчально-виховний комплекс

134

11

Опорний заклад "Шишацька спеціалізована школа ім.В.І.Вернадського Шишацької селищної ради Полтавської області"

425

12

Покровська  загальноосвітня школа  І ст.

11

Також в смт. Шишаки функціонує Шишацька обласна гімназія-інтернат для обдарованих дітей, в якій навчається понад 380 учнів.

Позашкільна освіта. З метою організації дозвілля дітей дошкільного та шкільного віку на території Шишацької ОТГ працюють Шишацький будинок дитячої та юнацької творчості, що охоплює понад 300 дітей, та Шишацька дитячо-юнацька спортивна школа – понад 200 учнів.

Культура

Культурно-освітню роботу в Шишацькій об’єднаній територіальній громаді здійснюють 15 клубних установ, 13 бібліотечних закладів, Шишацька дитяча музична школа, Шишацький краєзнавчий музей та Сагайдацький краєзнавчий музей на громадських засадах.

Робота закладів культури спрямована на збереження і розвиток української національної культури, активізації діяльності закладів культури, шляхів збереження існуючої мережі і посилення їх ролі в розгортанні процесів національно-культурного відродження, поліпшення матеріально-технічної бази. Проводяться свята, фестивалі, конкурси, інші культурно-мистецькі заходи, пов'язані з відзначенням календарних та пам'ятних дат в Україні, а також обласні культурно-мистецькі свята: конкурс сімейних та родинних ансамблів «Роде наш красний», «Купальські ігри на батьківщині Гоголя».

Також в с. Гоголеве національний музей-заповідник М.В. Гоголя, що є історичним надбанням не лише Шишацького краю, а й України в цілому.

Охорона здоров’я

Охорона здоров’я на території Шишацької ОТГ представлена двома ланками закладів медицини – Центральною районною лікарнею (ЦРЛ) та системою Первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД). ЦРЛ розташована в смт. Шишаки та обслуговує населення всього Шишацького району.

Система ПМСД складається з 10 фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП) та 8 амбулаторій загальної практики та сімейної медицини, що рівномірно розміщені в старостатах громади.

Також на території Шишацької ОТГ діє 5 аптечних установ, що забезпечують мешканців громади всіма необхідними медикаментами.

Економіка

Промисловий комплекс Шишацької ОТГ представлений різними галузями: від видобутку корисних копалин до виробництва товарів широкого вжитку.

На території громади зареєстровано 4 підприємства переробної промисловості, понад 20 підприємств роздрібної торгівлі та громадського харчування, 4 фінансово-кредитні установи, 4 установи зв’язку (поштовий, кур’єрський, інформаційний), 4 установи, що забезпечують функціонування житлово-комунальної сфери.

Провідні підприємства Шишацької ОТГ

Вид економічної

діяльності

Назва підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців

 
 
 

1

2

 

Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство

ТОВ «Вікторія Агроекспо»

 СТОВ «Воскобійники»

 ТОВ «Павола-Агро»

 ПП «Агроекологія»

 ПрАТ «Обрій»

 ПСП «Нива»

ФО «Росток»

ПРАТ «Полтавське ХПП»

ТОВ «АФ «ім. Довженка»  виробничі підрозділи ТОВ «АФ «ім. Довженка»:

ВП  «АФ Шишацька»

 ВП «Орданівка»

 ВП «Золота гора»

 ВП «Гоголево»

 Фермерські господарства:

«Паланка»

«Гарт»

«Горизонт»

«Псьол-2»

«Фортуна»

«Полтавська нива»

«Спрата»

«Швадронівське»

«Естрела»

«Еліта»

«Вілана»

«Урожай»

«Веселка»

«Віра»

«Лабіринт»

«Ромашка»

«Дарина»

«Сагайдацький світанок»

«9 Травня»

«Мрія»

 

Добувна промисловість і розроблення кар'єрів

НГВУ «Полтаванафтогаз»

ВАТ «Букрос»

 

Переробна промисловість

ВП «Шишацький комбікормовий завод» ТОВ «АФ «ім. Довженка»

 

ЗАТ «Гадясир»

 

ВАТ «Шишацький мінеральний завод»

 

ТОВ «Пасіпол»

 

Постачання електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря

ПАТ «Полтаваобленерго»

 

Шишацька філія Диканьске УЕГГ

 

Тягова підстанція

 

Водопостачання; водовідведення, поводження з відходами

Шишацька дільниця

 КП «Полтававодоканал»

 

Будівництво

ПМК-51

 

ПП Іваниця М.В.

 

Оптова та роздрібна торгівля, ремонт автотранспортних засобів і мотоциклів

ПП Лісняк І.Я.

ПП Шингаренко Р.О.

ПП Галич

СТО «Полтаваавтосервіс»

ПП Шевченко

 

Транспорт, складське господарство, поштова та кур'єрська діяльність

ВАТ «Полтаваавтотранс»

«Полтавська дирекція залізничних перевезень»

Поштове відділення зв’язку

«Нова пошта»

 

Тимчасове розміщування й організація харчування

Шишацька райспоживспілка.

Приватні кафе.

Продуктові магазини

 

Інформація та телекомунікації

Цех ТП №24 ПАТ «Укртелеком»

 

Фінансова та страхова діяльність

«Ощадбанк»

«Приватбанк»

«Полтавабанк»

Банк «Аваль»

 

 

Операції з нерухомим майном

Приватний нотаріус «Плаксіна П.Б.

ПП МПТЕ «Інвентаризатор»

 

Надання інших видів послуг

КП «Техкомунбуд»

 

Важливу роль в економічному розвитку громади відіграють приватні підприємці, що працюють в різних галузях економіки, від надання послуг до сільського господарства. На території громади зареєстровано понад 500 приватних підприємців.

Основу економічного розвитку громади становить сільське господарство. Близько 70% земель громади мають сільськогосподарське призначення. Загальна площа ріллі по громаді становить – 39508,6082 га, з них зрошення – 1431 га, а це – понад 70% від загальної площі, пасовища – 8%, багаторічні зелені насадження – 2% та інше.

Більшу частину сільського господарства громади складає рослинництво. Основними сільськогосподарськими культурами Шишаччини є зернові, олійні, цукрові буряки, овочеві культури, фрукти.

В тваринництві переважає велика рогата худоба. Постійно зростає виробництво м’яса та молока.

На території Шишацької ОТГ працюють як великі сільгоспвиробники (ТОВ «АФ ім. Довженка», СТОВ «Воскобійники», ПП «Агроекологія» та інші) так і невеликі фермерські господарства (понад 20 господарств), що створює сприятливе конкурентне середовище для розвитку галузі.

Фінансово-бюджетна складова розвитку Шишацької ОТГ          

Бюджет ОТГ формується у відповідності з Бюджетним Кодексом України і входить до зведеного державного бюджету України. За підсумками 2015 року громада мала профіцит бюджету (з урахуванням профіциту бюджетів сільських рад, що увійшли до громади).

Структура власних податкових надходжень на 2016 рік очікується в наступних обсягах: податок на доходи фізичних осіб – 57 % від загальної суми власних надходжень, податок на майно – 27%, єдиний податок – 6% та інші власні надходження.

Варто зазначити, що відповідно до Бюджетного Кодексу України в 2016 році, у зв’язку з реформою децентралізації, до місцевого бюджету зараховується 60 % від сплати податку та збору на доходи фізичних осіб.

Рішенням п’ятої сесії першого скликання Шишацької селищної ради від 25.12.2016 року затверджено дохідну частину бюджету в сумі 67631,12 тис. грн, в тому числі:

власні надходження – 38791,5 тис. грн

освітня субвенція – 18609,7 тис. грн

медична субвенція – 9228,7 тис. грн

інші субвеції – 1001,1 тис. грн.

Даним рішенням також затверджено розподіл видатків на 2016 рік в розмірі 67631,12 тис. грн., в тому числі:

органи місцевого самоврядування – 6604,6 тис. грн

місцева пожежна охорона – 321,7 тис. грн

центр первинної медичної допомоги – 5719,2 тис. грн

житлово-комунальне господарство – 2368,7 тис. грн

сільське лісове господарство – 10,0 тис. грн

інші видатки – 7,4 тис. грн

відділ освіти – 33285,8 тис. грн

відділ соціального забезпечення – 6282,2 тис. грн

відділ культури і туризму – 4828,4 тис. грн

фінансове управління – 316,1 тис. грн

міжбюджетні трансферти, резервний фонд – 7887,1 тис. грн.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь