ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Затвердили бюджет громади на 2025 рік

Дата: 27.12.2024 09:59
Кількість переглядів: 179

Фото без опису   Головним питанням порядку денного завершальної сесії Шишацької селищної ради 2024 року було прийняття бюджету на наступний рік.

   Попередньо бюджет був обговорений та узгоджений з депутатами, керівниками галузей та старостами, схвалений на засіданні виконавчого комітету для винесення на розгляд постійних комісій та сесії селищної ради.

   З важливого щодо селищного бюджету-2025. Відповідно до  Закону України «Про Державний бюджет на 2025 рік» для бюджетів місцевого самоврядування у 2025 році буде здійснюватися горизонтальне  вирівнювання  податкоспроможності. Це означає, що для місцевих бюджетів, у яких індекс податкоспроможності більше 1,1 або надходження на 1 жителя з податку на доходи фізичних осіб становлять понад 4323,01 гривні, передбачено реверсну дотацію (тобто вилучення коштів). З бюджету Шишацької громади у 2025 році передбачено вилучення до державного бюджету у сумі 18,6 мільйона гривень. Ці кошти будуть вилучені з основного податку, що формує бюджет громади,  – це податок на доходи фізичних осіб.

   Дохідна частина селищного бюджету у 2025 році обрахована у сумі 291,8 мільйона гривень. Власні надходження громади (без врахування трансфертів з інших бюджетів) становитимуть 250,8 мільйона гривень.

   Обсяг видатків селищного бюджету у 2025 році по загальному фонду обраховано в сумі 281,6 мільйона гривень. Основні напрямки видатків:

   Відділ освіти - 114,4 мільйона гривень (з них 40,7 мільйона – кошти державного бюджету, інша частина – селищний бюджет);

   Управління соціального забезпечення, праці та соціальних послуг (сюди ж входять і видатки на Центр надання соціальних послуг, і фінансування програми «Турбота», за якою надається матеріальна допомога вразливим категоріям населення Шишацької громади, та інші видатки) – 36 мільйонів гривень;

   Управління  житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування  (входять видатки на Управління, програму фінансової підтримки КП «Техкомунбуд»,  відшкодування різниці в тарифах, пасажирське перевезення, що здійснюється  КП «Техкомунбуд», утримання та розвиток автомобільних доріг та дорожньої інфраструктури за рахунок коштів місцевого бюджету, вуличне освітлення та інші видатки)  – 30,1 мільйона гривень;

   Виконавчий комітет Шишацької селищної ради - 25,3 мільйона гривень;

   Шишацька лікарня планового лікування  – 17,4 мільйона гривень;

   Відділ  культури і туризму  – 16,8 мільйона гривень;

   Центр первинної медико-санітарної  допомоги – 9,7 мільйона гривень;

   Місцева пожежна охорона – 4,4 мільйона гривень;

   Фінансове управління  - 2,06 мільйона гривень;

   Резервний фонд  – 2 мільйони гривень;

   Заходи та роботи з територіальної оборони – 1,4 мільйона гривень;

   Служба у справах дітей – 1,1 мільйона гривень;

   Заходи із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха - 800 тисяч гривень;

   Заходи у сфері соціального захисту і соціального забезпечення (технічні засоби)  - 700 тисяч гривень;

   Трудовий архів – 441 тисяча гривень;

   та інші видатки загального фонду.

   Також заплановані видатки по спеціальному фонду в сумі 10,2 мільйона гривень, з них 4,3 мільйона гривень - виконання  заходів та робіт з територіальної оборони, 3,7 мільйона – будівництво свердловини і водогону у селі Чернишівка.

   На сесії депутати підтримали Програму відшкодування різниці між тарифом  та економічно обґрунтованою вартістю послуг централізованого водопостачання, які надаються Комунальним підприємством «Техкомунбуд». Програма розроблена Управлінням житлово-комунального господарства спільно з КП «Техкомунбуд» і передбачає покриття селищним бюджетом різниці між економічно обґрунтованим (більшим) тарифом і тією ціною (меншою), що сплачує населення. Мета Програми – стабільність роботи підприємства і надання ним послуги з централізованого водопостачання.

   І на попередній сесії, і під час підготовки до бюджетної депутати ставили керівництву громади запитання щодо функціонування Шишацької лікарні планового лікування, зокрема збереження хірургічного відділення. Лікарня утримується за кошти державного та селищного бюджетів. Державну підтримку лікарня отримує від Національної служби здоров’я України. Але з кожним роком отримати державні кошти стає все складніше. Адже вимоги контрактування з НСЗУ щороку змінюються. Наприклад, щоб НСЗУ оплачувала пакет хірургічних послуг у такій лікарні, як наша, хірургічне відділення має робити щонайменше 400 хірургічних втручань у рік. Це нереально. Селищний голова Олександр Тутка разом з колегами з інших громад порушував проблему фінансування маленьких лікарень на рівні області та держави, за участі народних депутатів, керівників галузі в області та міністерстві.

   Якими б не були наслідки цих перемовин (з позитивними зрушеннями чи без), селищна рада, запевнив депутатів Олександр Тутка, докладе всіх зусиль, аби зберегти медичний заклад і його відділення, спрямувавши на це кошти селищного бюджету. Що й було сплановано у бюджеті 2025 року і підтримано депутатами.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь