У Шишаках відбувся традиційний обласний огляд-конкурс родинних та сімейних колективів “Роде наш красний”

Дата: 17.05.2024 14:30

Фото без опису   Його присвятили зворушливому і близькому серцю кожної людини Дню матері, який відзначається поруч з іншим родинним святом — Днем сім’ї.

Відкрив огляд-конкурс “Роде наш красний”, вітаючи гостей  та земляків, народний аматорський хор “Явір”, керівник заслужений працівник культури України Валентина Луценко, концертмейстер Ігор Крутько, солісти Галина Кузьменко і Тетяна Лоза.

Аби вшанувати українські родини, традиції і мистецтво, укотре до Шишацької громади з’їхалися самодіяльні артисти з різних куточків Полтавщини. Почесне журі огляду-конкурсу цьогоріч представляли провідний методист відділу по збереженню і розвитку народної творчості та аматорського мистецтва Полтавського обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи Ольга Озерянко, завідувач сектору відділу культурно-освітньої роботи та організації дозвілля цього Центру, артистка-вокалістка Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя Лідія Кретова, завідувач сектору відділу по збереженню і розвитку народної творчості та аматорського мистецтва Центру Людмила Солод, начальник відділу культури і туризму Шишацької селищної ради Любов Титаренко.

Фото без опису   Учасників та гостей заходу від імені нашої громади привітав селищний голова Олександр Тутка. Він відзначив, що нині українська пісня - це підтримка нашого духу, а люди, які пропагують народне мистецтво - це опора нашої духовності. Зберегти традиції, культуру, самобутність України так само важливо, як і захистити від ворога її територію.

У обласному огляді-конкурсі зареєструвалося 17 родинних та сімейних колективів, всього 40 учасників із 10 територіальних громад Полтавської області: Гадяцької, Зіньківської,  Лубенської, Пирятинської, Решетилівської, Хорольської міських; Великобагачанської, Новооржицької, Шишацької селищних громад; Петрівсько-Роменської сільської громади.

Шишацьку громаду гідно представили:

— родинний вокальний дует “Мрія” Покровського сільського будинку культури у складі Галини Клочко та Олени Подлєсної, керівник Світлана Демочко;

— сімейне інструментальне тріо Шишацької дитячої школи мистецтв у складі Катерини, Софії та Олександри Скиби, керівник Валентина Кудря;

— родинне вокальне тріо “Родина” осередку культури Пришибського старостинського округу (Оксана та Володимир Торовики, Владислав Гапусенко), керівник Надія Пономаренко;

— сімейний вокальний дует “Крила” Сагайдацького осередку культури у складі Яни Герасименко та Арсена Мохни, керівник Ірина Осіпенко;

— родинний вокальний дует “Джерело” Сагайдацького осередку культури у складі Валентини Голуб та Дарини Сулимко, керівник Ірина Осіпенко.