8 травня - День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років

Дата: 08.05.2024 09:39

Фото без опису   Цього року Україна вперше відзначає 8 травня як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Минулого року Верховна Рада України прийняла відповідний закон.

8 травня – точка відліку закінчення війни, перемога над страшним злом нацизму, нагадування про катастрофу війни. Пам’ять про війну - це вміння цінувати мир, захищати його всіма розумними засобами, виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією й несправедливістю.

Сьогодні  Україна вшановує кожного, хто боровся з нацизмом на фронті. Не менше заслуговують на увагу та пам’ять цивільні люди, які загинули або постраждали від бойових дій та окупації міст і сіл, діти війни, примусові робітники. Адже війна – це не лише танки, гармати й масштабні бої. Це – долі, мільйони маленьких і великих людських бід, які тривали роками.

Традиційно у цей день пам’яті керівники громади та представники ветеранської організації відвідують ветеранів, людей, які пережили воєнне і повоєнне лихоліття Другої світової. На жаль, наших земляків, які безпосередньо брали участь у боях проти нацизму, вже давно немає серед живих. Проте ще є свідки, чиє дитинство та юність були безжально пошматовані війною.

Чимало жителів нашої громади ще пам’ятають 40-і роки минулого століття, або знають про ті жахіття зі спогадів своїх найближчих рідних – батьків, матерів, старших поколінь.

Знають про жертовність і мужність нашого народу, про незламність людей, коли йдеться про найдорожче – родину, дім, рідну землю.

Перемогли окупанта тоді – переможемо і зараз.