ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

До уваги керівників сільгосппідприємств, фермерських господарств, фізичних осіб – підприємців! Для роботи з пестицидами потрібно отримати Посвідчення

Дата: 23.02.2024 08:31
Кількість переглядів: 108

Фото без опису

Для захисту сільськогосподарських культур від шкідників, хвороб та бур’янів щороку використовується значна кількість пестицидів. З початком весняно – польових робіт в господарствах області розпочинається комплекс агротехнічних заходів. Один із агроприйомів – роботи пов’язані із застосуванням пестицидів.

Відповідно до ст.11 Закону України «Про пестициди та агрохімікати», ст.18 Закону України «Про захист рослин» підприємства, установи, організації усіх форм власності зобов’язані допускати до робіт із транспортування, зберігання, застосування, торгівлі засобами захисту рослин лише осіб, які мають посвідчення про право роботи з пестицидами

Посвідчення підтверджує право особи на організацію робіт із зберігання та/або застосування пестицидів або на проведення робіт з їх транспортування, зберігання, застосування, а також на торгівлю пестицидами.

Порядок одержання посвідчення про право роботи з пестицидами визначений Постановою Кабінету Міністрів України від 09 травня 2023 року № 458 «Про затвердження Порядку одержання посвідчення про право роботи з пестицидами». Цим нормативним актом передбачено осучаснення процедури отримання посвідчення на право роботи з пестицидами, яка включає такі елементи:

  • організацію та проведення навчання;

  • тестування та видачу Свідоцтва про навчання;

  • видачу Посвідчення про право роботи з пестицидами.

Навчання з питань безпечного поводження з пестицидами проводиться в очній або дистанційній формі на платній основі. Розмір плати за проведення такого навчання встановлюється згідно із законодавством України. В 2024 році, за цю послугу визначена ціна – 452,41 грн.

Такі навчання проводяться державними фітосанітарними інспекторами Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за «Програмою навчання осіб, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням, торгівлею пестицидами» (наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України № 1264 від 12.06.2023р.).

На сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області протягом грудня 2023 року – лютого 2024 року висвітлювалася інформація пов’язана з темами за затвердженою програмою навчання осіб, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням, торгівлею пестицидами для самостійного вивчення матеріалів особами, які мають на меті успішно пройти перевірку наявності чи відсутності необхідних знань і навичок з питань безпечного поводження з пестицидами та в подальшому отримати свідоцтво про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами.

Ознайомитись з інформацією щодо отримання посвідчення про право роботи з пестицидами, а саме – перелік питань для тестування та варіанти відповідей до них, зразки заяв про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами та про видачу посвідчення про право роботи з пестицидами ви можете на сайті Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області.

Посвідчення видається особам, діяльність яких пов’язана з організацією робіт із зберігання та/або застосування пестицидів або з проведенням робіт з їх транспортування, зберігання, застосування, а також з торгівлею пестицидами, за умови досягнення ними 18 років та наявності чинного свідоцтва про проходження навчання.

Строк дії посвідчення про право роботи з пестицидами та свідоцтва про проходження навчання з питань безпечного поводження з пестицидами становить два роки.

При цьому слід зазначити – згідно Постанови КМУ від 16 березня 2022р. №297 «Деякі питання перевезення (транспортування), зберігання, застосування та торгівлі пестицидами і агрохімікатами» установлено, що строк дії допусків (посвідчень) на право роботи, пов’язаної з транспортуванням, зберіганням, застосуванням та торгівлею пестицидами і агрохімікатами, виданих відповідно до Закону України «Про пестициди і агрохімікати» та дійсних станом на 1 січня 2022 р., продовжується на період дії воєнного стану в Україні та на 90 днів, наступних за днем його припинення або скасування.

Допуск до роботи з пестицидами осіб, які не мають посвідчення, є порушенням законодавства про захист рослин та тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність.

Більш детальну інформацію по одержанню Свідоцтва та Посвідчення про право роботи з пестицидами можна отримати у спеціаліста Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області за адресою: смт. Шишаки, вулиця Героїв України, 62, Миргородський район, Полтавська область, телефон: 0993032883 – Білокіз Лариса Миколаївна.

Проходження навчання працівниками, робота яких пов’язана з організацією та безпосереднім проведенням робіт по транспортуванню, зберіганню, застосуванню, торгівлі пестицидами дозволить більш якісно і безпечно проводити комплекс робіт із захисту сільськогосподарських культур, зменшить ризики потрапляння пестицидів на прилеглі території, а також сприятиме діяльності аграрного сектору економіки у правовому полі.

Фото без опису

 

 

Державний фітосанітарний інспектор Головного управління

Держпродспоживслужби в Полтавській області Лариса БІЛОКІЗ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь