Андрій Мельник отримав почесний нагрудний знак «Золотий хрест» від головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного

Дата: 23.01.2024 11:04

Фото без опису   Урочисте нагородження нашого земляка відбулося у Києві.

Для Андрія Олександровича це перша подібна нагорода. 29-річний уродженець Шишаків вже рік несе службу у складі полку «Сафарі» окремої штурмової бригади «Лють».

На фронт пішов добровольцем, дружина, батьки були проти його рішення, відмовляли, як могли.

- Але хто захистить мою родину, як не я? - каже Андрій Мельник. - Це мій обов’язок.

За рік служби доводилося виконувати багато бойових завдань. Почесний нагрудний знак “Золотий хрест” від головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного отримав за розмінування важливого стратегічного об’єкта на Донеччині восени минулого року. Військовий зізнається, що чимала заслуга в успішному проведенні непростої задачі – на плечах ще одного нашого земляка – захисника Едуарда Касяненка, який разом із бойовими побратимами допоміг двом сміливцям зайти на небезпечну ділянку і вийти з неї цілими і неушкодженими. Працювати доводилося під постійними обстрілами, що вороги здійснювали з літаків та гелікоптерів. Сама територія була замінована мінами різного калібру.

Фото без опису   Розмінування цієї ділянки врятувало життя багатьох військовослужбовців, які пізніше виконували там бойові завдання. Також цією дорогою згодом вдалося безперешкодно вивозити поранених. Андрій Мельник із бойовим побратимом досі чують слова вдячності від оборонців, які воюють на тому напрямку.

Пишаємося нашим земляком, дякуємо йому за захист і вітаємо з нагородою!