Допомогу на ЗСУ збільшили, штат оптимізували, бюджет прийняли
Відбулася завершальна у цьому році сесія селищної ради, що затвердила бюджет громади на 2024 рік.
Самій сесії передували, як і визначено законодавством, засідання виконавчого комітету та постійних депутатських комісій. На комісії депутати збиралися двічі, адже йшло жваве обговорення проєкту бюджету, депутати висловлювали свої зауваження та пропозиції щодо розподілу коштів на наступний рік.
За підсумками засідань комісій і рішень сесії буде проведено оптимізацію штату виконавчого апарату селищної ради, також знято десять відсотків бюджетних асигнувань на його утримання. Збільшено кошти на Збройні Сили України.
У «Різному» слово взяли представники громадськості Надія Сімбіленко, Микола Єфанов, Сергій Максимюк, Олена Бурмака з Яресьок, житель Науменків Володимир Ярещенко, сагайдачанка Лідія Обревко. Вони озвучили проблеми, які вбачають найголовнішими у нашій громаді, висловили критичні зауваження щодо роботи селищної ради та старостинських округів.
Найбільше громадськість цікавила підтримка Збройних Сил України.
Вона у нашій громаді діє за кількома напрямками. Але починається зі звернення чи керівництва військової частини, чи військовослужбовця. Так влаштована бюджетна система, щоб без офіційного звернення, а далі – без оформлення відповідних документів – перерахувати кошти чи провести закупівлю не можна.
Є звернення військової частини, готується проєкт рішення для виділення цих коштів із селищного бюджету, на сесії депутати підтримують рішення – і далі кошти прямують до державного бюджету.
Або є звернення військової частини, що їй необхідне певне обладнання, спорядження тощо, селищна рада через тендерну процедуру проводить закупівлю і передає у військову частину не кошти, а безпосередньо затребувані матеріали.
90 відсотків подібних запитів були задоволені. Проблема виникає там, де керівництво військової частини не готове до оформлення певного пакету документів, що передбачено законодавством.
Виділення коштів і закупівлі проводяться у межах відповідної програми, підготовленої апаратом селищної ради і прийнятої депутатами на сесії селищної ради.
Крім цієї оборонної програми, у нашій громаді також діє соціальна програма. Відповідно до неї всі військовослужбовці – жителі громади – отримують одноразову матеріальну допомогу. Також передбачені виплати на лікування внаслідок хвороби чи поранення. За цією програмою отримують підтримку не тільки військовослужбовці, але й інші мешканці громади, яким потрібні кошти на лікування чи оперативне втручання. На бюджетній сесії також була затверджена нова Комплексна програма реабілітації, інтеграції і соціального захисту ветеранів, військовослужбовців, інших осіб, які забезпечують (забезпечували) безпеку населення та інтереси держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України.
Крім цього, упродовж останніх років кошти платників податків нашої громади вкладалися у розвиток соціальної інфраструктури. На базі Центру надання соціальних послуг розширювалися відділення з різноманітною допомогою пенсіонерам, людям з інвалідністю, учасникам бойових дій, внутрішньо переміщеним людям. Для цього придбавалося різноманітне обладнання, проводилося облаштування приміщень.
Загалом за 2023 рік на підтримку Збройних Сил України із селищного бюджету було спрямовано 13,7 мільйона гривень. У планах 2024 року збільшити цю суму щонайменше утричі. Це передбачено відповідними програмами, затвердженими на сесії. Як виконуватимуться ці програми – залежатиме від наповнення бюджету, а також від завдань і потреб нашої держави загалом. А наразі з 1 січня 2024 року із селищного бюджету на ЗСУ спрямовано 14,9 мільйона гривень. Сюди входить підвищена матеріальна виплата військовослужбовцям, їхнє санаторно-курортне оздоровлення, підтримка військових частин коштами та закупівлями, а також потреби територіальної оборони, добровольчого формування громади та інші витрати, пов’язані із захистом нашої держави від російських окупантів.