На засіданні виконавчого комітету селищної ради розглянули тариф на водовідведення для ПП «Комбінат комунальних підприємств с.Яреськи»
Члени виконавчого комітету внесли зміни до рішення від 14 лютого 2023 року «Про коригування тарифу на послуги з централізованого водовідведення для приватного підприємства «Комбінат комунальних підприємств с. Яреськи». Ще тоді тариф було встановлено і для населення, і для інших споживачів у розмірі 26 гривень за кубічний метр. Однак для населення новий тариф не вступив у дію, бо був відтермінований через воєнний стан.
Приймаючи тоді рішення про відтермінування дії нового тарифу, виконком мав на меті захистити населення у цей складний час. Однак воєнний стан, на жаль, триває, і приватне підприємство, що надає послуги з водовідведення, опинилося у безвихідній ситуації. Керівники цього ККП знову звернулися до виконкому, аби затверджений раніше тариф почав діяти, інакше підприємство збанкрутує і послуга з водовідведення буде недоступна для людей на невизначений період.
Директор підприємства Володимир Петренко зазначив, що найголовніша проблема – це здорожчання електроенергії. Наразі населення сплачує за послуги з централізованого водовідведення 16,80 гривні за куб (ця ціна діє з липня 2021 року). У цьому тарифі передбачена вартість за 1 квт/год електроенергії в розмірі 3,736 гривні. Нині цей показник становить 8,31025 гривні. Крім цього, суттєво зросли ціни на пально-мастильні матеріали: у тарифі 2021 року ціна бензину за 1 л - 28,58 гривні, а дизпалива - 28,98 гривні. Нині бензин коштує 49,15 гривні, а дизпаливо - 51,76 гривні.
Цього разу виконком пішов назустріч підприємству, аби не залишити населення яреськівських багатоповерхівок без життєво важливої послуги. Хоча керівник ККП доводив, що економічно обгрунтовані витрати вже переросли затверджені ще у лютому 26 гривень, однак наразі, з 1 грудня 2023 року, тариф для населення на послуги з централізованого водовідведення становитиме 26 гривень.
Також на засіданні виконкому створили Комісію з проведення співбесіди по відбору кандидатів у помічники ветерана у Шишацькій селищній територіальній громаді. Ця Комісія необхідна для реалізації проєкту Міністерства у справах ветеранів України «Помічник ветерана». Відповідно до нього навчені фахівці у громаді надаватимуть професійний сервіс для захисників та захисниць, які повертатимуться з військової служби в цивільне життя. Передбачається, що помічниками будуть самі ветерани, члени родини ветеранів чи родини загиблих, – ті, хто пройшов цей шлях чи був до нього дотичним. Основними обов’язками помічників ветеранів буде збереження здоров’я ветерана (помічник буде сприяти, направляти, організовувати, скеровувати ветерана для надання медичних послуг), задоволення економічних інтересів (допомагатиме із працевлаштуванням, підвищенням кваліфікації, перепрофілізацією, відкриттям власної справи, співпраці із центрами зайнятості). Цей проєкт відрізняється від інших видів соціальної підтримки тим, що тут джерелом підтримки буде рівна за статусом людина, яка фундаментально схожа на того, кому вона допомагає. І ця людина пройде відповідне навчання і буде за свою роботу отримувати заробітну плату. Це буде за рахунок коштів з державного та місцевого бюджетів, а також міжнародних партнерів України.
Крім цього, члени виконкому затвердили Перелік адміністративних послуг, які надаються через Центр надання адміністративних послуг Шишацької селищної ради, вчергове розширивши його та впорядкувавши відповідно до нових законодавчих змін і запитів населення. Загалом у Переліку передбачено 342 послуги за різними напрямками. Це Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень; Державна реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; реєстрація/зняття з реєстрації мешканців; паспортні послуги; земельні послуги; послуги Державного земельного кадастру; послуги у сфері будівництва (містобудування та архітектури); житлово-комунальні послуги; видача документів дозвільного характеру; адміністративні послуги соціального характеру; послуги у сфері захисту ветеранів; питання захисту дітей; послуги сервісного центру МВС; Державна реєстрація актів цивільного стану; нотаріальні дії, що вчиняються посадовими особами органів місцевого самоврядування; діяльність бізнесу та громадських формувань; сільське господарство; соціальні послуги місцевого значення; інші адміністративні послуги місцевого значення.
Відповідно до Меморандуму про співпрацю між Державним підприємством «Аге-нтство місцевих доріг Полтавської області» та Шишацькою селищною радою на 2023 рік, листа-погодження Агентства рішенням виконкому комунальне підприємство «Техкомунбуд» затверджено надавачем послуг з приведення до експлуатаційного стану смуг відведення автомобільних доріг загального користування місцевого значення на території Шишацької територіальної громади. Це дозволить комунальному підприємству приводити до ладу узбіччя доріг, що належать Агентству.
Кілька питань порядку денного засідання виконкому стосувалися захисту інтересів дітей, зокрема щодо визначення їхнього місця проживання, визначення способу участі одного з батьків у вихованні сина; про надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
Також члени комісії традиційно розглянули заяви жителів громади щодо вирішення побутових проблем, зокрема спилювання аварійних дерев, впорядкування територій, роз’яснення конфліктних ситуацій між сусідами.