ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Затверджено новий тариф на послуги централізованого водопостачання, які надає КП «Техкомунбуд»

Дата: 02.11.2023 14:20
Кількість переглядів: 1675

Фото без опису   31 жовтня на засіданні виконавчого комітету Шишацької селищної ради прийнято рішення «Про затвердження тарифів на послуги централізованого водопостачання, які надаються Комунальним підприємством «Техкомунбуд» та «Про затвердження економічно обгрунтованих витрат на виробництво послуг з централізованого водопостачання для Комунального підприємства «Техкомунбуд».

   КП «Техкомунбуд» затверджено економічно обгрунтовані витрати на виробництво послуг з централізованого водопостачання у розмірі 48,56 гривні за 1 м3.

   Затверджено тарифи на послуги централізованого водопостачання, які надаються КП «Техкомунбуд», для населення у розмірі 29,14 гривні за 1 м3; для бюджетних організацій та інших споживачів – 48,56 гривні за 1 м3.

   Затверджені витрати і тарифи діють з 1 листопада 2023 року.

 

   1. Що таке економічно обгрунтовані витрати?

Це витрати, які несе комунальне підприємство для надання послуг централізованого водопостачання.

Отже, КП «Техкомунбуд» витрачає 48,56 гривні за 1 м3 води для забезпечення нею споживачів. У цих 48,56 гривні:

20,95 гривні – електроенергія;

10,85 гривні – фонд оплати праці;

2,52 гривні – плата за користування надрами;

2,39 гривні – єдиний соціальний внесок;

1,61 гривні – матеріали для ремонту водогонів при ліквідації поривів;

0,88 гривні – послуги сторонніх організацій (послуги крана, аналізи води, поточний ремонт глибинних насосів);

0,50 гривні – матеріали, запасні частини для техніки КП «Техкомунбуд», яка використовується для надання послуг водопостачання;

0,50 гривні – пально-мастильні матеріали;

0,23 гривні – реагенти для очищення та знезараження;

0,02 гривні – канцтовари;

0,02 гривні – послуги зв’язку.

Усього витрат повної собівартості – 40,47 гривні;

податок на додану вартість – 8,09;

тариф з ПДВ – 48,56 гривні.

 

   2. Цей тариф - 48,56 гривні - почав діяти з 1 листопада.

Але для населення, яке користується послугами КП «Техкомунбуд», він, відповідно до рішення сесії Шишацької селищної ради від 12 жовтня ц.р., буде підвищуватися поступово: у листопаді-грудні 2023 року становитиме 29,14 гривні, у січні-лютому 2024 року – 33,99 гривні, у березні-травні 2024 року – 38,85 гривні. З 1 червня 2024 року плата за воду для населення дорівнюватиме економічно обгрунтованому тарифу – 48,56 гривні. До 1 червня різниця між економічно обгрунтованим тарифом і платою населення буде відшкодовуватися КП «Техкомунбуд» з селищного бюджету, відповідно до прийнятої програми.

 

   3. До 1 листопала ц.р. для споживачів КП «Техкомунбуд» діяв економічно обгрунтований тариф у розмірі 30,53 гривні за 1 м3 (з ПДВ), затверджений виконавчим комітетом Шишацької селищної ради у листопаді минулого року.

Однак населення сплачувало лише частину цього тарифу – 18,36 гривні за куб води. Решта витрат КП «Техкомунбуд» на забезпечення населення водопостачанням покривалася за рахунок згаданої «Програми відшкодування різниці між тарифом та економічно обгрунтованою вартістю послуг з централізованого водопостачання, які надаються КП «Техкомунбуд» в 2021-2023 роках».

Як пояснюють у підприємстві, витрати на водопостачання зросли з 30,53 до 48,56 гривні за рахунок:

— збільшення кількості артсвердловин, абонентів та протяжності водогонів після приєднання артсвердловин села Ковердина Балка;

— збільшення обсягів споживання та зростання вартості електроенергії;

— збільшення фонду оплати праці за рахунок зростання прожиткового мінімуму, а також зважаючи на збільшення кількості штатних одиниць (3,5 штатної одиниці – слюсарі та дві штатні одиниці контролерів). Наразі штатна чисельність дільниці з водопостачання КП «Техкомунбуд» становить 14,75 штатної одиниці: начальник дільниці – 1, бухгалтер – 0,5, економіст – 0,25, касир – 0,5, майстер – 1, контролер – 4,5, слюсар-сантехнік – 5, водій «Жак» – 0,5, водій екскаватора – 0,5, електрик – 1;

— зростання вартості податків (плати за користування надрами).

Отже, у вартість води закладені лише найнеобхідніші витрати, основна з яких – плата за електроенергію. Сюди не входять кошти на капітальні ремонти свердловин чи будівництво водомережі. Для цього у нашій громаді діє окрема програма розвитку «Питна вода». Наразі підвищення тарифу на воду – це крайня необхідність. Інакше комунальне підприємство не зможе розраховуватися за електроенергію, виплачувати заробітну плату працівникам, виконувати поточну роботу щодо забезпечення людей водою. А це значить – води не буде.

 

   Комунальне підприємство «Техкомунбуд», Шишацька селищна рада звертаються до жителів громади, які користуються послугами «Техкомунбуду», з проханням зрозуміти ситуацію, відповідально поставитися до оплати послуг централізованого водопостачання.

   Також нагадуємо, що люди, котрі користуються державною соціальною підтримкою у вигляді субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, серед іншого мають можливість отримувати субсидію і за воду. Адже в заяві на субсидію вказані не лише послуги з постачання та розподілу природного газу, електричної енергії, але й послуга з централізованого водопостачання.

 

ДОВІДКОВО

   КП «Техкомунбуд» обслуговує на території Шишацької громади 25 свердловин (21 діюча) загальною протяжністю водогону 111 кілометрів. Послугами з централізованого водопостачання на користуються 2549 абонентів та 67 організацій, фізичних осіб-підприємців.

   За дев’ять місяців цього року абонентами сплачено 1 950 433,61 гривні, з них організаціями та ФОПами – 332 612,29 гривні. Заборгованість за водопостачання перед КП «Техкомунбуд»  становить 210 391,53 гривні, з них по організаціях – 49 073,77 гривні.

   На дев’ятьох неплатників подано заяви до суду, по шести з них вже винесено рішення на користь КП «Техкомунбуд». Документи спрямовані до виконавчої служби для примусового стягнення заборгованості. Суми заборгованості становлять від 800 до 11 000 тисяч гривень, в середньому – 3-4 тисячі.

   З 1 січня по 1 жовтня було піднято 172 414 м3 води, реалізовано населенню і організаціям 109 405 м3, втрати становлять 63 009 м3 (37%).

   Витрачено електроенергії для підйому води 177 110 кВт/год.

   З 1 січня по 1 серпня ліквідовано 60 поривів вуличних водогонів: Яреськи - 36, Гоголеве - 15, Жоржівка - 1, Велика Бузова - 8.

   Проведено аварійно-ремонтні роботи на артсвердловинах:

-  заміну частотних перетворювачів у Покровському та Хвощовому (60 000 грн);

- заміну насосних агрегатів  на свердловинах в Яреськах (школа - тричі, вул.Медова - 1 раз, вул.Козацький Шлях – двічі), на свердловинах сіл Ковердина Балка, Федунка, Самарі (використані насоси з обмінного фонду);

- у Федунці, Яреськах встановлено нові насоси на суму 75400 гривень.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь