ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Про тариф на воду для споживачів КП "Техкомунбуд"

Дата: 23.10.2023 11:00
Кількість переглядів: 836

Фото без опису   На сесії депутати обговорили критичну ситуацію щодо тарифу на воду для населення, яке користується послугами комунального підприємства «Техкомунбуд». Для людей ціна на воду становить 18,36 грн. Хоча економічно обгрунтований тариф затверджений ще раніше на рівні 30,53 грн за куб води. Згідно з відповідною програмою, «Техкомунбуд» отримував кошти з селищного бюджету у вигляді різниці між реальною вартістю води і її ціною для населення. Це відшкодування необхідне для забезпечення безперебійного надання послуг з водопостачання, зокрема вчасної оплати праці комунальникам, оплати електроенергії та інших складових тарифу, проведення необхідних ремонтів водомережі тощо.

   Нині склалися такі обставини, що затрати на водопостачання зросли. Щоб підприємство і надалі працювало в цьому напрямку, повинен зрости тариф. І якщо людям залишити ціну на попередньому рівні – 18,36 грн, то збільшується частка відшкодування з селищного бюджету. Раніше це було на рівні одного мільйона за рік, а нині виливатиметься у всі п’ять.

   Депутати наголошують на тому, що таке значне відшкодування неприпустиме. Адже це в першу чергу несправедливо по відношенню до тих людей, які отримують воду з інших джерел: користуються послугами «Полтававодоканалу»; самі забезпечують себе водою – з власних криниць чи свердловин; як члени кооперативів (у Михайликах і Великому Перевозі) складаються грошима і за постачання води, і за поточні ремонти водомережі. Якщо відшкодовувати значну частину тарифу споживачам «Техкомунбуду», то логічно виплачувати фінансову підтримку на водозабезпечення й іншим жителям громади – неспоживачам цього комунального підприємства.

   Тому депутати запропонували внести зміни до програми відшкодування по тарифу, щоб найближчим часом, до кінця 2023 року, населення сплачувало 60 відсотків економічно обгрунтованого тарифу на послуги з водопостачання, а селищна рада відшкодовувала «Техкомунбуду» 40 відсотків. З наступного року відсоток плати населення у тарифі має зростати й далі: до 70-80 і врешті 100 відсотків. З повним текстом рішення «Про внесення змін до Програми відшкодування різниці між тарифом та економічно обґрунтованою вартістю послуг з централізованого водопостачання, які надаються КП «Техкомунбуд» в 2021-2023 роках» можна ознайомитися нижче. Поряд також подана інформація КП «Техкомунбуд» про намір здійснити корегування тарифів, де підприємство повідомляє, що економічно обгрунтований тариф на послуги з водостачання на сьогодні становить 48,56 грн за куб води. Цей тариф має розглянути виконавчий комітет селищної ради. Якщо він буде затверджений виконкомом, то відповідно до зазначеного рішення сесії із цих 48,56 грн до кінця 2023 року населення сплачуватиме 60 відсотків, 40 відсотків - відшкодуватиметься із селищного бюджету. Отже, ціна на воду для людей, котрі обслуговуються КП “Техкомунбуд”, зросте. Народні обранці сподіваються, що жителі громади з розумінням поставляться до цієї ситуації. Адже зекономлені за цією програмою кошти селищного бюджету можна і потрібно буде спрямувати на ремонти й оновлення водомережі, щоб було менше перебоїв у водостачанні, а також вони швидше і якісніше ліквідовувалися.

 

 

Р І Ш Е Н Н Я “Про внесення змін до Програми відшкодування різниці між тарифом та економічно обґрунтованою вартістю послуг з централізованого водопостачання, які надаються КП “Техкомунбуд” в 2021-2023 роках”

З метою виділення з бюджету Шишацької селищної територіальної громади коштів для відшкодування різниці між тарифом  та економічно обґрунтованою вартістю послуг з централізованого водопостачання,   забезпечення беззбиткової діяльності надавача  послуг з централізованого водопостачання та збереження кількості і якості надання послуг з централізованого водопостачання на нормативному рівні, керуючись п.22, ч.1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Бюджетним Кодексом України та враховуючи висновки постійних комісій ради, селищна рада в и р і ш и л а:

1. Внести зміни до таблиці розділу 4 «Шляхи і засоби розв’язання проблеми, обсяги та джерела фінансування» Програми відшкодування різниці між тарифом та економічно обґрунтованою  вартістю послуг з централізованого водопостачання, які надаються КП «Техкомунбуд» в 2021-2023 роках, замінивши цифри обсягу фінансування на 2023 рік «1372800,00 грн» цифрами «2076985,00 грн».

2. Внести зміни до загального обсягу фінансування Паспорту програми відповідно до пункту 1 цього рішення.

3. Виконавчому комітету селищної ради до 1 липня 2024 року забезпечити затвердження тарифу на послуги централізованого водопостачання, які надаються Комунальним підприємством «Техкомунбуд», у розмірі економічно обґрунтованих витрат на виробництво цих послуг.

4. Виконавчому комітету селищної ради при перегляді тарифу на послуги централізованого водопостачання, які надаються Комунальним підприємством «Техкомунбуд», застосувати відсоток відшкодування з бюджету селищної ради від економічно обґрунтованої ціни для абонентів – фізичних осіб в розмірі, що не перевищує:

- 40 % – протягом 2023 року;

- 30 % – протягом січня-лютого 2024 року;

- 20 % – протягом березня-травня 2024 року. 

5.  Організацію виконання рішення покласти на Виконавчий комітет селищної ради, Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Шишацької селищної ради, Комунальне підприємство «Техкомунбуд».

6. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань будівництва, розвитку житлово-комунального господарства, транспорту і зв’язку, управління комунальною власністю, з питань регуляторної політики, соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів, цін, інвестицій та підприємництва.

Селищний голова Олександр ТУТКА.

 

Інформація про намір здійснити корегування тарифів на послуги з централізованого водопостачання, що надається Комунальним підприємством “Техкомунбуд”

Шановні споживачі!

Комунальне підприємство «Техкомунбуд», згідно з «Порядком інформування споживачів про намір зміни цін/тарифів на комунальні послуги з обгрунтуванням такої  необхідності»  повідомляє про корегування КП «Техкомунбуд» існуючого тарифу на послуги з централізованого водопостачання (економічно обґрунтовані витрати на виробництво послуг з централізованого водопостачання).

Підприємство звернулось до Виконавчого комітету Шишацької селищної ради з заявою про корегування тарифу на послуги з централізованого водопостачання. Дане корегування обумовлене збільшенням вартості електричної енергії, заробітної платні працівників, суттєвого зростання вартості податків.

02.11. 2022 року Виконавчий комітет Шишацької селищної ради своїм рішенням № 3/02/11/22 затвердив нашому підприємству економічно обґрунтовані витрати на виробництво послуг з централізованого водопостачання в розмірі  30.53 грн за 1 м3 ( з ПДВ).

Станом на 17.10 2023 року, на час звернення КП « Техкомунбуд» до Виконавчого комітету Шишацької селищної ради, з врахуванням збільшення всіх складових тарифу на централізоване водопостачання економічно обґрунтовані витрати на виробництво послуг з централізованого водопостачання  КП «Техкомунбуд» становить 48.56 грн за 1 м3 ( з ПДВ).

Свої  письмові та усні зауваження та пропозиції щодо розрахунку та встановлення тарифу на централізоване водопостачання фізичні  та юридичні особи можуть внести протягом 7 днів з дня опублікування вище зазначеного оголошення до адміністрації КП «Техкомунбуд» за адресою: Миргородський район, смт Шишаки, пров. Короленка, 7.

Адміністрація КП «Техкомунбуд».« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь