14 грудня — День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Дата: 14.12.2022 12:57

Фото без опису   14 грудня ми вшановуємо подвиг ліквідаторів однієї з наймасштабніших техногенних катастроф у світі. Катастрофи, яка могла б “вибухнути” утратами всепланетного рівня, якби не зусилля тисяч людей, які зупинили лихо своїм життям і здоров’ям. Вони рятували людство кілька місяців поспіль - з моменту аварії у квітні до завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської атомної електростанції у грудні. Частина з них продовжила працювати в небезпечній зоні і після цього.

Чорнобильські ліквідатори – це співробітники станції, пожежники, військові і медики, шахтарі і резервісти, солдати внутрішніх військ та пілоти, правоохоронці і вчені. Серед них - і десятки жителів Шишаччини. Частина наших рятівників, на жаль, вже не з нами. Це сталося передчасно, через підірване Чорнобилем здоров’я.

14 грудня - це не тільки день перемоги людини над страшною бідою, свідчення сили людського духу, це найперше шана тим, хто стояв і стоїть за цієї перемогою, за цією силою.

Світла пам’ять тим, хто відійшов у вічність.

Шановні ліквідатори! Доземний уклін вам за життєвий подвиг, активну громадянську позицію, згуртованість вашої спільноти для підтримки одне одного і загального добра. Миру вашим домівкам і здоров’я кожному на довгі роки.

З повагою, селищний голова Олександр Тутка, виконавчий комітет та депутати Шишацької селищної ради.