У Шишаках відбулося покладення квітів до пам'ятного знака жертвам голодоморів

Дата: 25.11.2022 14:06

Фото без опису   День пам'яті жертв голодоморів в Україні відзначається щорічно в четверту суботу листопада.

26 листопада о 16:00 годині відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, Українці вдома та по всьому світу у цей час запалюють свічки на знак пам'яті про своїх пращурів, які пішли з життя передчасно, насильницькою смертю, у тяжких стражданнях.

У пікові місяці Голодомору 1932-1933 років, що визнаний геноцидом українського народу, щохвилини в Україні помирали 24 людини. Терор голодом - цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція мала на меті упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств - соціально-економічних підвалин української нації.

Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва.

За матеріалами «Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Полтавська область.» число жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Шишацькому районі становить 1777 чоловік. Встановлено померлих – 1345 людей. Встановлено імен – 854.

Згадаймо у ці дні мільйони українців, імен яких ми не знаємо, але долю яких можемо частково уявити зараз - у дні нового геноциду росії проти України.

Світла пам'ять усім невинно убієнним. Божого захисту українцям, які зараз виживають у пеклі війни, бо не мають іншого виходу, як вижити і ПЕРЕМОГТИ. Щоб НІКОЛИ знову.