Як працює Шишацький будинок дитячої та юнацької творчості у час воєнного стану
Про це розповіла виконуюча обов’язки директора будинку дитячої та юнацької творчості Катерина Лисиця:
— З початком повномасштабного вторгнення росії на територію України графік роботи закладу змінився. Нині ми працюємо кожного буднього дня з 10 до 14 години. Такий графік обрали, найперше, в інтересах дітей. Щоб після відвідування гуртка вони мали вільний час, аби оздоровитися влітку. Сходити на річку, погуляти на природі. Середа і четвер – дні гурткових занять. Кожного разу намагаємося урізноманітнювати їх. Це і ліплення з солоного тіста, і вирізання аплікацій, і народна творчість.
Звичайно, відвідувати заняття можуть абсолютно всі дітки. Лише ми просимо батьків далеко не відходити, щоб у разі оголошення повітряної тривоги вони могли повести дітей до укриття. У нашому приміщенні його немає, але є поруч.
Взагалі заняття відвідують дітки віком від п’яти років. Найбільше зацікавлення виявляють учні 1-4 класів. Для того, щоб дітки не засиджувалися на одному місці, ми з колегою – керівником гуртка Людмилою Іванюк виводимо їх на вулицю, на наш інсценізований власноруч майданчик.
Приміщення БДЮТ хоч і компактне, проте зручне для дітей. В самісінькому центрі, в тіні розлогих дерев. Всередині приміщення стіни прикрашені роботами дітей та їхніх наставників, створено тематичні куточки, виставки.
Це й не дивно, що фахівці БДЮТу з такою любов’ю підходять до своєї справи. Адже і Катерина Лисиця, і Людмила Іванюк – досвідчені наставники, своїй справі присвятили вже понад 30 років. Вихованці їхніх гуртків неодноразово посідали призові місця на різноманітних конкурсах, виставках. Ось і нещодавно брали участь у обласних конкурсах «Знай і люби барвистий край», «Барвисте перевесло». Дуже цінують організатори участь шишачан у конкурсах. Адже їхні роботи – це завжди щось цікаве і неординарне.
Для того, аби дітям було цікаво під час занять, фахівці БДЮТу самі готують заготовки. Будь то солома, солоне тісто, кольорова манка чи щось інше. Діти приходять на гурток з порожніми руками, а повертаються додому з цілою купою позитивних емоцій і кожного разу з новими поробками. Інколи діти забирають власні творіння собі на пам'ять, інколи залишають, інколи - передають нашим захисникам на передову. Але завжди заняття проходять цікаво і в невимушеній обстановці.