У Христівці внаслідок пожежі загинула людина

Дата: 02.05.2022 14:11

Фото без опису   Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті. Найчастіше пожежі відбуваються через перегрівання печей, появу у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випадання з топки або зольника вуглин.

Як повідомляє начальник Миргородського РУ ГУ ДСНС у Полтавській області Олександр Коркішко, через порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення 28 квітня сталася пожежа у селі Христівці Шишацької територіальної громади. Горіла житлова будівлі. На превеликий жаль, є загиблий.

Фото без опису  Пожежники вкотре нагадують жителям громади про основні заходи протипожежної безпеки. У разі користування пічним опаленням:

- перед початком, а також протягом усього опалювального сезону слід очищати димоходи та печі від сажі, щоб не сталось її займання. Очищення від сажі та різноманітного бруду необхідно проводити для опалювальних печей періодичної дії на твердому та рідкому паливі - не рідше одного разу на три місяці;

- біля кожної печі перед топковим отвором на горючій підлозі слід прибити металевий лист розміром не менше 0,5 м х 0,7 м;

- усі димові труби та стіни на горищі, через які прокладено димові канали, повинні бути заштукатурені й побілені;

- золу й шлак, що їх видаляють із топки, необхідно заливати водою та виносити в спеціально відведені місця. Не можна висипати золу й шлак поблизу будівель.

Пам’ятайте самі та навчіть своїх дітей, що постійне виконання правил пожежної безпеки – запорука збереження людських життів та матеріальних цінностей!

Зберігайте запальнички та сірники поза полем зору дітей, у недоступних для них місцях.

Не паліть у ліжку! Паління у ліжку – одна з основних причин смертельних випадків при пожежах в житлі громадян!

У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте 101!