Чому пластикові маски неефективні

Дата: 29.10.2021 11:22

Попри те, що рівень захворюваності на COVID-19 в Україні різко зростає, ми бачимо як працівники сфери громадського харчування та обслуговування використовують «маски захисні прозорі пластикові» (на зображенні).

Насамперед нагадаємо, що захисні медичні маски потрібні:
 для контролю джерела інфекції. Навіть якщо людина не має симптомів, вона може бути носієм збудника;
 як засіб індивідуального захисту для здорових людей, аби захиститися при контакті із хворим.

«Маски захисні прозорі пластикові» через особливості своєї конструкції, а саме нещільного прилягання до обличчя, створюють лише ілюзію захисту бо лише частково закривають обличчя на рівні рота, а тому їх використання наражає на небезпеку як користувача, так і оточуючих.

До того ж такі «пластикові маски» не відносять до засобів індивідуального захисту, а тому вони не можуть замінити використання захисних медичних масок або захисних щитків.

Користуйтеся «правильними» масками та використовуйте їх відповідально! Маска має повністю закривати рот і ніс.

Продовжувати носити маски потрібно, навіть якщо ви отримали дві дози вакцини від COVID-19.

Пам’ятайте, що вакцинація — це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.

Перелік центрів масової вакцинації та пунктів щеплень https://list.covid19.gov.ua
 Більше інформації про вакцинацію проти COVID-19 https://vaccination.covid19.gov.ua