Шишацька громада ШУКАЄ ПРОФЕСІЙНИХ БАТЬКІВ!!!

Дата: 23.09.2021 08:29

Фото без описуНавіщо потрібні патронатні сім’ї в громаді?

Сімейний патронат допомагає дітям, які втратили батьків, або чиї батьки чи особи, що їх замінюють, не здійснюють своїх батьківських обов’язків унаслідок різних причин. Передбачається патронаж і для дітей, які зазнали наслідків батьківської недбалості або жорстокого поводження і ризикують наразитись на це в подальшому, а також для немовлят, від яких матері відмовились одразу після народження. Держава влаштовує таких дітей на тимчасове проживання та виховання у професійні патронатні сім’ї. Така форма сімейного догляду та виховання є альтернативою перебуванню дитини в інтернатному закладі. Відповідно до ситуації у кожному конкретному випадку дитина, що перебувала під патронатом, або повертається до біологічної сім’ї, – у разі подолання чи мінімізації в ній наслідків складних життєвих обставин – або влаштовується на постійне перебування до інших форм сімейного виховання (усиновлення, опікунська чи прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу) чи до профільного інтернатного закладу.

Патронат вирішує одне з найскладніших завдань держави та громади – надати дитині можливість зростати в безпеці та любові.

Вимоги до патронатного вихователя:

– особа, яка досягла повноліття;

• має громадянство України;
  • має досвід виховання дитини;
  • має відповідні умови для перебування дитини/дітей (власне житло з окремою кімнатою для дитини);
  • має згоду від усіх членів своєї родини, які проживають у помешканні, доглядати тимчасово влаштовану дитину;
  • має бути працевлаштованим лише як патронатний вихователь і не мати підробітку, щоб знаходитися поруч із дитиною постійно.

Патронатний вихователь зобов’язаний:

– забезпечити дитину житлом, одягом, харчуванням;
– створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;

– забезпечити надання чи доступ до послуг, визначених договором про патронат над дитиною;

– гарантувати дитині доброзичливу атмосферу, допомогти їй пережити травму чи стрес.

Пакет документів кандидата у патронатні вихователі:

– заява кандидата у патронатні вихователі;

– копія паспорта громадянина України;

– копія трудової книжки (в разі наявності);

– довідка про наявність чи відсутність судимості кандидата у патронатні вихователі та членів сім’ї, які проживають разом із ним;
– документ, що підтверджує право власності на житло або користування житловим приміщенням;

– письмова згода всіх повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом із кандидатами у патронатні вихователі, на тимчасове влаштування дітей (згода дітей надається за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку.

Скільки дитина може перебувати в патронатній сім’ї?
Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя визначається відповідно до індивідуальних потреб дитини, виявлених обставин та їх впливу на стан дитини та не повинен перевищувати 3 місяців. В особливих випадках за рішенням органу опіки та піклування термін перебування під патронатом може бути подовжений, однак загалом не повинен бути більшим за 6 місяців.

Де дізнатися деталі?

Більш детальну інформацію про сімейний патронат можна отримати в Центрі надання соціальних послуг Шишацької селищної ради за адресою смт. Шишаки, вул.Солодовнікова, 29, контактний телефон 9-25-02.