A A A K K K
для людей із порушенням зору
ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Дотримання регламентів застосування пестицидів при проведенні десикації посівів

Дата: 29.07.2021 08:53
Кількість переглядів: 395

   Значно зменшити втрати на багатьох сільськогосподарських культурах можна лише за допомогою десикації.

   Хімічне сушіння - десикація рослин - важливий агротехнічний прийом, який проводять перед збиранням урожаю з метою прискорення дозрівання різних сільськогосподарських культур шляхом зменшення вмісту вологи в зерні та насінню, полегшує збирання врожаю, зменшує забур’яненість, а також втрати врожаю та затрати на доведення до стандарту зібраного насіння.

   Сільськогосподарські підприємства і фермерські господарства при проведенні десикації рослин (озимих і ярих зернових, зернобобових, озимого ріпаку, соняшнику, сої) повинні використовувати пестициди відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Для досягнення  високого врожаю цих культур, було докладено чимало сил, коштів і часу, тому важливо зібрати його без втрат. Вже відцвітає соняшник на полях, відповідно настав час подбати про його підготовку до якісного збирання.

   В залежності від погодних та технологічних умов, що сформуються на час збирання врожаю соняшнику та сої, сільськогосподарськими підприємствами може бути проведено обробіток цих посівів десикантами, в т.ч. із використанням авіації.

   Порушення регламентів десикації може спричинити тяжкі наслідки: пестициди в разі потрапляння на інші рослини (в т.ч. й насадження багаторічних деревних рослин та кущів) можуть призвести до їх знищення або істотного пошкодження, а також до ураження бджіл.

   Для запобігання порушення технологічних та санітарних вимог при застосуванні пестицидів і попередження негативних наслідків для населення та навколишнього середовища Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області нагадує про необхідність дотримання суб’єктами господарювання технологічних та санітарних вимог при застосуванні десикантів, в тому числі вимог Державних санітарних правил транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві ДСП 8.8.1.2.001-98.

   В разі використання авіації для проведення десикації додатково враховують вимоги Державних санітарних правил Авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України, і інших нормативів.

   Сільськогосподарським підприємствам і фермерським господарствам необхідно звернути увагу на убезпечення ураження бджіл під час проведення десикації. Необхідно не пізніше ніж за три доби до початку обробки попередити про це пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10 км від оброблених площ письмовим повідомленням, через місцеві ЗМІ, об’яви у громадських місцях сповістити населення, в яких необхідно повідомити точну дату обробки, територію і культури, що будуть оброблятися, назву препарату, форми і методи його застосування, ступінь і строки дії токсичності препарату і вказівку щодо строку ізолювання бджіл. Слід уникати польотів авіації, що заправлені хімікатами, над населеними пунктами.

   Для уникнення отруєння бджіл, пасічникам необхідно звернути увагу на те, що пасіка підлягає реєстрації за місцем проживання фізичної особи у місцевих органах самоврядування – селищних радах ОТГ та старостинських округах у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики. Це дасть можливість селищній раді ОТГ в свою чергу повідомляти пасічників про обприскування пестицидами полів. Також пасічник повинен мати санітарний паспорт на пасіку. Розміщення пасік на земельних ділянках інших власників або користувачів здійснюється за їх згодою. Про розміщення кочових пасік необхідно повідомити органи місцевого самоврядування. Після отримання повідомлення про майбутню хімічну обробку, бджоляр повинен до її початку вивезти пасіку в безпечне місце або забезпечити ізоляцію бджіл у вуликах на відповідний термін токсичної дії конкретного пестициду.

Основні вимоги при проведенні десикації сільськогосподарських культур:

- Використовувати десиканти (культура, норми, спосіб внесення)  належить лише у відповідності до Переліку пестицидів, дозволених до використання в Україні (при використанні авіації – дозволені до авіаційної обробки).

- До робіт з пестицидами, в т.ч. й з десикантами, допускаються лише особи, які мають допуск до роботи з пестицидами, забороняється допуск сторонніх осіб до місць застосування пестицидів.

- До початку роботи всі машини, механізми і апаратура повинні бути відремонтовані, перевірені на герметичність комунікацій і фільтруючих пристроїв шляхом заповнення водою та інертними речовинами, а також відрегульовані на необхідні норми витрати.

- На полях, де проводиться десикація, обов’язково повинні встановлюватись попереджувальні знаки, власники та орендарі земельних угідь зобов’язані своєчасно сповіщати населення та сільських рад і власників пасік про місця, терміни і методи застосування десиканта.

- При застосування десикантів необхідно обов’язково враховувати час проведення робіт (ранкові – до 10:00 та вечірні години), швидкість (3-4м/сек) і напрям вітру, щоб не допустити зносу шлейфу від обприскувача на прилеглі території. Відповідальність за дотримання метеорологічних умов несе керівник робіт, який забезпечує використання об'єктивних методів вимірювання температури і швидкості руху повітря. Обприскування сільськогосподарських культур біля населених пунктів слід проводити при напрямку вітру протилежному населеним пунктам.

- Санітарно-захисна зона при роботі з десикантами повинна бути не менше 300 метрів при наземному обприскуванні, а при авіаційному – 1000 метрів. Забороняється також авіаобприскування рослин в радіусі менше 1 км від населених пунктів і тваринницьких ферм, а також в радіусі менше 2 км від водоймищ рибогосподарського використання. Необхідно дотримуватися безпечної відстані від сусідніх культур, прилеглих до поля приватних земельних ділянок, лісосмуг тощо, на які може потрапити десикант внаслідок знесення повітряним потоком.

- У випадку застосування авіаційного методу обробки у сільському господарстві варто неухильно дотримуватись порядку його проведення.

   Десикація посівів є заключним акордом в складному процесі догляду за посівами. Саме проведення десикації дозволить покращити якість та збільшити кількість зібраного врожаю і відповідно, отримати більші прибутки.

 

 

Державний фітосанітарний інспектор Головного управління

Держпродспоживслужби в Полтавській області Лариса БІЛОКІЗ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь