Щодо реєстрації СФГ та взяття на облік платником ЄП

Дата: 14.06.2021 09:23

Фото без опису

У Заяві для обрання спрощеної системи оподаткування та звітності (форма якої затверджена наказом МФУ від 16.07.2019 №308) зазначаються обов’язкові відомості, зокрема, місце провадження господарської діяльності (п. 298.3 ст. 298 Податкового кодексу).

Реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстрів платників єдиного податку, зокрема, місця провадження господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 ПКУ).

Формою Заяви передбачено поле 6 «Місце провадження господарської діяльності», в якому зазначається:

- код за КОАТУУ.

Разом з тим, у ДПС нагадують, що розпорядженнями КМУ від 12.06.2020 р. № 707 - 730 визначені адміністративні центри та затверджено території територіальних громад усіх областей України. Починаючи з 19.07.2020 року діє новий районний поділ, зокрема, утворено нові райони із визначенням затверджених розпорядженнями КМУ територій територіальних громад, що ввійшли до їх складу (постанова ВРУ від 17.07.2020 р. № 807-ІХ).

У зв'язку з цим наказом Мінрегіону від 26.11.2020 р. № 290 затверджено Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі - Кодифікатор), який замінить Класифікатор об'єктів адміністративно-територіального устрою України (далі - КОАТУУ).

Тому із впровадженням Кодифікатора ведення КОАТТУ буде припинено.

Актуальна інформація, в тому числі питання-відповіді, щодо оподаткування розміщена за посиланням https://zir.tax.gov.ua/.