З початку року від платників єдиного податку фізичних осіб Полтавщини до бюджету надійшло 342,3 млн. гривень

Дата: 02.06.2021 15:37

Станом на перше травня 2021 року на податковому обліку ГУ ДПС у Полтавській області значаться 42 652 платника єдиного податку, з них: 1 групи - 6 597 платників; 2 групи - 19 303 платника; 3 групи - 16 752 платника.

Відповідно до Закону України від 04 грудня 2020 року № 1072-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», передбачені пільги для фізичних осіб – підприємців (ФОП) платників єдиного податку першої групи.

Так, платники єдиного податку першої групи тимчасово звільняються від сплати єдиного податку за грудень 2020 року та січень – травень 2021 року (крім випадків порушення умов застосування першої групи платників єдиного податку) (п. 529 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ).

Разом з цим, з початку року станом на 01.05.2021 надходження по єдиному податку з фізичних осіб складають 342,3 млн.грн. Забезпечено приріст надходжень в порівнянні з відповідним періодом минулого року на суму 62,5 млн.грн, або 19,5%.