Переваги застосування програмних РРО над класичними касовими апаратами

Дата: 11.03.2021 09:20

Фото без опису   Платники податків під час розрахунків із споживачами починаючи з 01 серпня 2020 року поряд з традиційними РРО можуть застосовувати програмні РРО (далі - ПРРО).

Нормами Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» (далі – Закон № 128-IX) передбачено запровадження ПРРО.

ПРРО має чимало переваг перед класичними, а саме:

-         вільний вибір для суб’єкта господарювання;

-         відсутність посередників (еквайєра, ЦСО);

-         відсутність експертизи для комерційних програмних РРО;

-         пристосовність для будь-якого пристрою, що підтримує операційну систему Windows, Android;

-         онлайн реєстрація в контролюючому органі;

-         виключно електронний документообіг;

-         безкоштовність (програмне рішення ДПС).

Реєстрація та застосування ПРРО здійснюється відповідно до Порядку реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 14 червня 2016 року № 547», згідно з яким реєстрація ПРРО та обмін документами між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу здійснюється виключно на підставі електронних документів з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів. Щоб зареєструвати ПРРО необхідно подати заяву про реєстрацію програмних реєстраторів  розрахункових операцій за формою №1-ПРРО.  Субєкти господарювання  можуть зареєструвати  ПРРО використавши безкоштовне програмне рішення, яке розміщено  на вебсайті ДПС України у банері «Програмні РРО» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/. Там же у банері, розміщені нормативно – правові акти, відео уроки  щодо процедури реєстрації ПРРО, отримання електронних ключів у кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ДПС, інструкції щодо заповнення  та подання форм, інформаційні повідомлення щодо оновлення версій безкоштовних програмних рішень, контакти відповідальних осіб податкової служби, які надають роз’яснення з вище зазначених питань.