БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ!

Дата: 14.01.2021 09:33

Фото без опису

Запам'ятайте прості правила безпеки, які можуть стати вам назаваді та уберегти від негараздів:

• Лід блакитного кольору - найміцніший, а білого - значно слабший.

• Для однієї людини безпечним вважається лід синюватого або зеленуватого відтінку, товщиною більшою за 7 см.

• Для групи людей безпечним є лід товщиною не менше, ніж 15 см. При пересуванні декількох людей по льоду треба йти один за одним на відстані.

• При масовому катанні на ковзанах лід має бути товщиною не менше, ніж 25 см.

Перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайтесь про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов'язково легкого, який ти вільно можеш тримати в руці.

Ніколи не перевіряйте товщину льоду ударами ніг!

Якщо лід недостатньо міцний, негайно зупиніться і повертайтесь назад тим же шляхом, роблячи перші кроки без відриву від його поверхні.

У випадку, якщо ви все ж провалилися під лід:

• не піддавайтесь паніці, утримуйтесь на плаву, уникаючи занурення з головою;

• кличте на допомогу;

• намагайтеся вилізти на лід, широко розкинувши руки, наповзаючи на його край грудьми і почергово витягуючи на поверхню ноги;

• намагайтеся якомога ефективніше використати своє тіло, збільшуючи ним опорну площу;

• вибравшись на лід, перекотіться і відповзайте в той бік, звідки прийшли, де міцність льоду вже відома.

Звичайно, кожний нещасний випадок на льоду є індивідуальним, і розповісти про всі варіанти щодо дій під час порятунку неможливо, але, як показує досвід, найголовніше не панікувати і правильно оцінити обстановку. Отже, будьте обережними, не ризикуйте своїм життям!

При виникненні надзвичайних подій – телефонуйте за номером «101».

Т.в.о начальника Шишацького РС

ГУ ДСНС України у Полтавській області