Дата: 13.01.2021 13:31

Фото без описуГоловне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області повідомляє суб’єктам господарювання з високим ступенем ризику які займаються діяльністю в сфері захисту рослин, про скасування мораторію на планові перевірки під час карантину

Мораторій на планові перевірки під час карантину суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику у сфері захисту рослин скасовано: з 10 грудня 2020 року, так цього числа, набув чинності Закон України № 1071-IX про соціальну підтримку громадян і бізнесу на період протиепідемічних заходів. Але окрім матеріальної допомоги та інших програм, Закон передбачає також виключення з п. 2 розділу II «Прикінцеві положення» Закону № 530 пп. 4, згідно з яким на період встановлення карантину та обмежувальних заходів заборонялося проводити органами державного нагляду (контролю) планові заходи контролю у сфері господарської діяльності. Тобто Законом України  № 1071 передбачено відновлення проведення відповідних планових перевірок.

Проте, слід звернути увагу, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо підтримки платників податків на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (далі – Закон № 533-IX) (зі змінами), яким тимчасово, по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID19), але не раніше 30 червня 2020 року, забороняється проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, крім державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання, які відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику ( у сфері захисту рослин - Постанова КМУ № 34 від 23 січня 2019 року «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері захисту рослин та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів).

Отже, скасування мораторію на перевірки в сфері захисту рослин стосується тільки суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику.

Таким чином, Закони України передбачають відновлення проведення відповідних планових заходів державного контролю та нагляду з високим ступенем ризику в сфері захисту рослин в повному обсязі  і здійснюватимуться держаними фітосанітарними інспекторами згідно річного плану, затвердженого наказом ДПСС від 26 листопада 2020 року № 778.

Державний фітосанітарний інспектор Головного управління

Держпродспоживслужби в Полтавській області Л.М. БІЛОКІЗ