Що і за скільки реалізує наша громада у прийдешньому 2021 році

Дата: 27.11.2020 09:30

Фото без опису   Отже, підбиваємо підсумки цьогорічної активності жителів Шишацької об'єднаної територіальної громади у залученні інвестицій та поліпшенні інфраструктури рідного краю.

Щорічно спеціальний відділ Шишацької селищний ради у співпраці з іншими структурами, а також за ініціативності громадян залучає на розвиток громади додаткові кошти з обласного та державного бюджетів, підтримку різних міжнародних фондів. За роки існування нашої громади реалізовано чимало корисних проєктів.

Складний 2020 рік не став винятком. Позаду участь в обласному конкурсі розвитку територіальних громад, "Бюджеті участі Полтавської обласної ради", "Шкільному громадському бюджеті Полтавської обласної ради", конкурсі "Екологічних ініціатив Полтавської області на 2019-2021 роки". Попереду – реалізація цьогорічних проєктів-переможців у прийдешньому 2021 році.

Зокрема облаштування 30 екомайданчиків для роздільного збору відходів на території Шишацької громади. Завдяки успішній участі нашої ОТГ в конкурсі розвитку тергромад  з обласного бюджету буде залучено 600 тисяч гривень. Кожен екомайданчик складатиметься з чотирьох емностей для розділення сміття по фракціях і буде огороджений з трьох сторін.

У твердих побутових відходах, які потрапляють на Шишацький полігон, понад 40 відсотків становлять такі цінні компоненти, як пластик, поліетилен, папір, скло, метал. Запровадження роздільного збирання сміття та його досортовування на сміттєсортувальній лінії (яка теж була придбана у рамках цього конкурсу і нещодавно встановлена на полігоні) не тільки поліпшить екологічну ситуацію, а й продовжить термін експлуатації полігону, що дуже важливо.

Проєкти-переможці "Бюджету участі-2020", які передбачають будівництво підвісного містка у Гоголевому, облаштування літньої сцени у Пришибі та мобільного навчально-розважального медіа-центру у Великій Бузові, залучать з області ще 300 тисяч гривень.

Лідери "Шкільного громадського бюджету", які змагалися з понад сотнею інших ідей від 70 сільських і 16 міських навчальних закладів області, отримають з обласного кошика 100 тисяч гривень. Це Воскобійницька та Великобузівська загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів Шишацькох селищної ради. Воскобійничанам  придбають інтерактивне мультимедійне комп’ютерне обладнання, а учні з Великої Бузови будуть забезпечені засобами сучасного телеформату.

Усі ідеї-переможці будуть реалізовані наступного року за співфінансування з обласного та селищного бюджетів. Орієнтовно частка з кошика громади становитиме 1 мільйон двісті тисяч гривень.

А під вінець цього року має завершитися проєкт «СонЕкоSpace» у Великій Бузові. 100 тисяч гривень (порівну з двох бюджетів), залучені у рамках конкурсу "Екологічних ініціатив", дозволять облаштувати на території шкільного подвір'я сучасне вуличне освітлення – з використанням енергії сонця.