Чи полегшать нові штрафи роботу рятувальникам?

Дата: 16.04.2020 14:08

Фото без опису   МІСЦЕВА ПОЖЕЖНА охорона Шишацької селищної ради минулоріч отримала повноцінний дах над головою – капітально відремонтоване й облаштоване під потреби рятувальників приміщення, що свого часу селищній раді передало приватне підприємство «Агроекологія». А працівниками комунального підприємства «Техкомунбуд» завершено упорядкування прилеглої території, що була не просто окультурена, але й висипана належним чином, щоб пожежка могла виїхати на виклик без зволікань.

Фото без опису   А викликів у пожежників нині, на жаль, вистачає, зважаючи на практично суху весну та непереборне бажання людей попри заборону спалювати сміття і сухостій. В області звітують про 710 цьогорічних пожеж станом на середину квітня проти 279 за такий самий період минулого року. Площа, пройдена вогнем, – близько двох тисяч гектарів, у 2019-му – 600 гектарів.

В нашому районі за останній період зафіксовано 17 пожеж, серед них п’ять випадків підпалу. Половина з цих пожеж ліквідована силами місцевої пожежної охорони Шишацької громади, інша – підрозділами Державної служби з надзвичайних ситуацій. Злагоджена взаємодія цих структур, належне фінансове забезпечення з селищного бюджету – головна умова збереження людського життя і здоров’я, які може задіяти влада.

Але цього замало, аби уникнути лиха. Потрібна громадянська свідомість, яку народні депутати вирішили «простимулювати», ухваливши цього тижня відповідний закон. Ним зокрема штраф за забруднення атмосферного повітря збільшено з 1 700 – 3 400 грн до 30 600 – 51 000 грн; за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу: з 5 100 – 8 500 грн до 91 800 – 153 000 грн; за порушення вимог пожежної безпеки в лісах громадянами: з 85 – 255 грн до 1 530 – 3 400 грн; за порушення вимог пожежної безпеки в лісах посадовими особами: з 255 – 850 грн до 4 590 – 15 300 грн; за самовільне випалювання рослинності або її залишків громадянами: з 170 – 340 грн до 3 060 – 5 100 грн; за самовільне випалювання рослинності або її залишків посадовими особами: з 850 – 1 190 грн до 15 300 – 17 000 грн.

На фото: селищний голова інспектує завершення ремонту та упорядкування території місцевої пожежної охорони. Про свої будні та умови праці йому розповідають рятувальники, які саме повернулися з гасіння пожежі у Порскалівці.