Козацька слава

Дата: 11.12.2019 11:48

Фото без опису

6 грудня 2019 року в актовій залі Гоголівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів імені М. В. Гоголя Шишацької селищної ради Полтавської області  був проведений захід  патріотичного спрямуваня, приурочений  посвяті другокласників у козачата. Перед початком свята учні школи та гості мали змогу ознайомитися з виставкою книг на історичну тематику,  муляжами козацької шаблі та  козацького пістоля, керамічними фігурками до твору М.В.Гоголя  «Тарас Бульба».  У залі були присутні вчителі,  батьки дітей, наказний  отаман козацької громади Шишацького району Микола Іванович Островерхий,  полковник Полтавського козацького гвардійського корпусу, молодший сержант Збройних сил України, учасник АТО  Костянтин Олексійович Фішер та  козаки Шишацької козацької  громади Шишацького району – Ярослав Миколайович  Єнко, Станіслав Юрійович  Шкуратько,  сотник козацтва Марина Іванівна Єнко.

Настоятель Свято – Миколаївського храму отець Георгій благословив дітей, прочитав  молитву  «Перед початком доброї  справи» та окропив учнів  святою водою.

Вступаючи до козацької спільноти, перед шкільною громадою одинадцять  другокласників виголосили присягу: «Перед рідною землею, своїми друзями, батьками та пам’яттю звитяг козацтва урочисто присягаємося  вивчати його історію і традиції, готувати себе розумово, фізично і морально, щоб чесно й віддано служити українському народові».

Учням 2 класу отаман козацької громади Шишацького району Микола Іванович Островерхий та  полковник Полтавського козацького гвардійського корпусу,  молодший сержант Збройних сил України  Костянтин Олексійович Фішер вручили Приписні грамоти Козацької громади Шишацького району «Козак»,  які посвідчують те,  що юних козачат  приписано до Козацької громади Шишацького району, вони перебувають під захистом Української козацької громади та Козацького гвардійського корпусу Полтавщини Міжнародної  Академії  Козацтва, мають всі права і обов’язки побратимів полтавського козацького етнічного товариства, скріплені присягою козацькому народу.

Директорка школи Ніна Олексіївна Скочко, вітаючи з знаменною подією юних козачат, наголосила на усвідомленні кожним громадянином національних і загальнолюдських цінностей, на вмінні кожного школяра володіти собою у складних життєвих обставинах та особливому розумінні учнями своєї причетності до долі України.

Для всіх присутніх була підготовлена змістовна концертна програма.

На сцені  прозвучали  пісні  у виконанні вокального  дуету «Мальви» у складі учнів  9 класу  Юхименко Валерії та Тейфел Лариси. Були прочитані вірші про Україну та козаків.   Учні 8 класу Пасічниченко Софія та Тищицький Артем на високому рівні провели козацьке свято.

Фото без опису

На завершення цього святкового дійства  осавул козацької громади Шишацького осередку Я. М.  Єнко люб’язно запросив усіх школярів  скуштувати справжнього козацького кулешу, звареного на кострі  та посмакувати смачним духмяним чаєм.

Малеча запам’ятає цей день як особливий для них.  Адже вони змогли відчути причетність до великої історії нашого народу, до потужності і міці славного українського козацтва. Такі заходи, безсумнівно, виховують у дітей почуття гідності, честі та любові до Батьківщини.

Тож ми закликаємо школярів гартувати свою волю, пам’ятати, що вони — козацького роду, розвивати козацький дух, бути справжніми синами і доньками незалежної неньки України.