Воскобійницькі школярі відзначили Всесвітній день лісу корисною і приємною працею

Дата: 25.03.2019 15:04

Більше десяти років поспіль учні Воскобійницької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів долучаються до надзвичайно важливої справи:  висаджування лісу. Березень 2019 року не став винятком. Теплі вологі погодні умови стали сприятливими для утворення нових лісових насаджень. Тому працівники Шишацького підрозділу державного підприємства «Миргородське лісове господарство» запросили старшокласників  до роботи  в лісі.  І 20 березня, напередодні Всесвітнього дня лісу, діти приступили до роботи.  Спочатку  лісівник  ознайомив  школярів  із способом посадки саджанців сосни, звернув увагу та те, що при посадці важливо правильно витримувати відстань між  саджанцями і не садити їх дуже густо, або навпаки, надто рідко.  Новою та цікавою інформацією для дітей стала розповідь досвідченого працівника лісового господарства про вирощування посадкового матеріалу. Виявляється, що його готують заздалегідь. Взимку збирають шишки, насіння пророщують у відкритому ґрунті  в розпліднику в Гадяцькому районі, а потім  привозять  у потрібне місце для висаджування.  Перед посадкою корінці саджанців  змочують сумішшю з води та глини, щоб краще прийнялися в землі.

Старшокласники  працювали відповідально, адже розуміли, що правильно висаджені саджанці приймуться і через декілька років  стануть зеленими стрункими сосонками, а через десятки років  зашумлять своїми  високими кронами,  даруючи людям  чисте повітря, красу й затишок. А на переконання  лісівників, якщо дитина долучилася до висаджування лісу, то вона не прийде рубати  ялинку чи сосну.