Щоб новорічні свята залишили приємні спогади

Дата: 31.12.2018 08:53

Фото без опису   Новорічні свята традиційно проходять з використанням піротехнічних виробів. Але часто хлопавки, петарди, салюти, феєрверки та іншу піротехніку громадяни купують не у спеціалізованих магазинах, а у непристосованих закладах торгівлі – у місцях, де продавці не несуть відповідальності за якість товару. Тож придбавши в них піротехніку, зазвичай несертифіковану, люди наражають на небезпеку своє життя та здоров’я!

Нагадуємо правила поводження із найбільш популярними піротехнічними виробами:

Хлопавки. Це одна з найулюбленіших новорічних забавок. Але варто пам’ятати, що не можна направляти хлопавку в обличчя або освітлювальні прилади, застосовувати її поблизу полум’я свічок або розпечених спіралей. Дітям можна користуватися хлопавками тільки в присутності дорослих.

Петарди. Категорично забороняється носити їх у кишенях і без упаковки, не можна розбирати їх, затримувати в руках після підпалу. Слід одразу кинути запалену петарду від себе на відстань 5-6 метрів.

Бенгальські вогні рекомендується використовувати тільки у великих приміщеннях з вентиляцією або на вулиці. При використанні цих і багатьох інших феєрверків необхідно пам’ятати, що неправильне поводження з ними може спричинити пожежу або завдати шкоди здоров’ю.

Не залишайте дітей без нагляду, слідкуйте, щоб сірники та запальнички знаходились у недоступних для них місцях.

Дотримуючись цих правил, ви уникнете багатьох неприємностей, вбережете своє здоровя та не наражатимете на небезпеку оточуючих.

І нехай новорічні свята, феєрверки та салюти залишать полум'яні спогади тільки у ваших серцях!

Головний спеціаліст сектору з питань цивільного захисту виконавчого комітету Шишацької селищної ради Віталій ЦАП.