Безпека опалювального сезону!

Дата: 26.10.2018 13:26

Порушення правил пожежної безпеки при експлуатації пічного опалення — досить поширена причина виникнення пожеж у побуті в холодну пору року. Пожеж від приборів опалення, якщо вони справні та експлуатуються з виконанням правил пожежної безпеки, не може бути. Якщо пожежа все одно сталась, то її причина ховається завжди в порушені правил експлуатації чи невиконанні інструкцій.

Небезпека пічного опалення обумовлюється тим, що кожна піч це вогнедіюче джерело. Частіше за усе пожежі відбуваються з причини перегрівання печей, появи у цегляній кладці тріщин, а також в результаті застосування для розтоплювання печей горючих і легкозаймистих рідин, випаданні з топки або зольника вуглин.

До початку опалювального сезону варто звернути особливу увагу на піч або опалювальний котел. Ще є час прочистити димохід і замазати тріщини, що утворилися. Печі та каміни повинні мати встановлені нормами протипожежні розділки.

Забороняється:

• залишати без нагляду розтоплені печі та каміни, а також доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
  • розташовувати паливо, інші горючі речовини і матеріали на передтопковий лист;
  • застосовувати для розпалювання печей і камінів бензин, гас, дизельне паливо та інші легкозаймисті рідини.

Зверніть увагу на печі ваших літніх родичів, які самотньо мешкають і яким самостійно вже важко підготувати піч чи котел до безпечної експлуатації в період опалення. Допоможіть їм «потрусити сажу», побілити димоходи, замазати існуючі тріщини, перевірити справність газових котлів та їх запальників і автоматики, прибрати на горищі від димоходів спалимі матеріали.

Під час експлуатації електрообігрівальних приладів слід пам’ятати, що:

1. електрообігрівальні прилади повинні встановлюватись на негорючій основі;
  2. відстань від приладів електроопалення до горючих матеріалів має становити не менше 0.25 м;
  3. забороняється використовувати електрообігрівальні прилади для сушки одягу та інших матеріалів;
  4. не можна залишати без догляду при виході з приміщення увімкнені в електромережу електрообігрівальні прилади.

Шановні громадяни!

Звертаємося до Вас з проханням дотримуватись вимог правил користування пічним і газовим опаленням. Зігрівайтеся безпечно! Адже від дотримання елементарних правил залежить безпека вашого життя! Нехай тепло у вашому домі буде безпечним!

Пам’ятайте самі та навчіть своїх дітей, що постійне виконання заходів пожежної безпеки – запорука збереження людських життів та значних матеріальних цінностей!

В разі виникнення пожежі негайно дзвоніть по телефону «101».