Фахівці Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели навчання

Дата: 04.05.2018 11:04

03 травня 2018 року Полтавським обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено навчання для працівників Шишацької селищної ради з питань здійснення соціальної роботи в об’єднаних територіальних громадах.

Нагадуємо, що відповідно до рішення виконкому Шишацької селищної ради №1/27/09/17 від 27.09.2017 року об’єднана територіальна громада бере участь у пілотному проекті впровадження моделі адміністрування надання послуг із соціальної  підтримки населення з метою покращення доступності та якості послуг, що надаються  вразливим верствам населення, забезпечення зростання стандартів якості його життя та для виконання повноважень у сфері соціального захисту населення в умовах децентралізації влади.

З цією ж метою затверджено Проект «Створення офісу муніципальних послуг Шишацької об’єднаної територіальної громади як перспективної моделі новітньої інтегрованої системи обслуговування громадян». Зазначеним проектом передбачається утворення офісу як організаційної структури виконавчого комітету селищної ради, метою якої є:

-впорядкування роботи виконавчих органів підприємств, установ, організацій комунальної власності щодо підвищення якості публічних послуг;

-консолідація зусиль суб’єктів надання публічних послуг з метою об’єктивного розширення спектру муніципальних послуг;

-налагодження тісної співпраці в рамках «офісу» учасників: виконавчих органів, підприємств, установ, організацій комунальної власності щодо організації комплексного підходу в наданні послуг населенню;

-створення новітньої інтегрованої системи обслуговування громадян.

Перші кроки у напрямку реалізації проекту Шишацькою селищною радою вже зроблено. Відповідно до державних стандартів надання соціальних послуг та згідно рішення 35-ої сесії 1 скликання Шишацької селищної ради від 18.04.2018 року  «Про внесення змін до установчих документів територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Шишацької селищної ради» комунальну установу перейменовано на «Центр надання соціальних послуг Шишацької селищної ради» та створено відділення підтримки сімей в складних життєвих обставинах, що дасть можливість охопити всі верстви населення без виключення соціальними послугами.

Наступний крок, який буде зроблено до кінця І півріччя цього року, - це внесення змін до структури та штату відділу соціального забезпечення, праці та соціального захисту населення шляхом введення посад фахівців соціальної роботи, які, разом зі старостами,  прослухали перший курс лекцій з питань здійснення соціальної роботи в об’єднаних територіальних громадах, а саме:

-ознайомлення з нормативно-правовою базою, якою керується у своїй роботі соціальний працівник;

-ознайомлення з функціями фахівців із соціальної роботи в ОТГ;

-алгоритм роботи ФСР в громаді;

-базові/екстрені соціальні послуги на рівні громади;

-спеціальні соціальні послуги;

-ведення соціального випадку сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

У подальшому Шишацька селищна рада планує продовжити  проведення навчань, на які будуть запрошені фахівці Полтавського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.