Зустріли Масляну

Дата: 15.02.2018 15:48

Любить наш народ святкування і розваги, то чому б не відзначити кінець зими! Історія цього свята говорить про те, що воно зародилося ще в стародавній слов’янській культурі. За традицією в цей час влаштовуються народні гуляння, варяться справжні українські вареники та смажаться смачні млинці з різноманітними начинками, а всі дійства направлені на те, щоб прогнати зиму й холоднечу і розбудити природу від сну.

І в нашому територіальному центрі Шишацької селищної ради знайшлася чудова нагода – відзначити свято Масляної! Так, 12 лютого 2018року, з нагоди цього свята у приміщенні Шишацької районної бібліотеки працівники відділення денного перебування територіального центру спільно з працівниками публічної бібліотеки для дорослих Шишацької об’єднаної територіальної громади провели літературно розважальний захід: «Масляна йде – весну веде».

Ведучі свята в уяві відтворили прихід весни, адже Масляні обряди покликані прогнати зимові холоди, зазвати весну, розбудити природу від сну і повернути людям сонячне тепло. Традиція святкувати Масляну сходить корінням до стародавніх часів язичництва, коли наші предки пов'язували початок нового року з сільськогосподарським календарем і радісно зустрічали довгоочікувані весняні дні.

По закінченню дійства всі поласували смачними млинцями та варениками.