«Молодь обирає здоров’я»

Дата: 27.03.2017 11:34

На виконання спільного наказу Міністерства освіти і науки України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 24.11.2009 №1061/4128 «Про проведення щорічного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», з метою утвердження та пропаганди серед молоді здорового способу життя, запобігання негативним проявам серед дітей і молоді, виявлення та підтримки талановитих підлітків та відповідно до Положення про проведення І та ІІ етапів Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», затвердженого спільним наказом Головного управління освіти і науки та відділу у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації від 19.12.2011.№ 522/486 і зареєстрованого в Головному управлінні юстиції у Полтавській області 22.12.2012р. №226/1803, 22 березня на базі Шишацького селищного будинку культури  було проведено районний етап фестивалю.

Фестиваль проводився з метою формування, популяризації та пропаганди здорового способу життя серед дітей і молоді, запобігання негативним проявам серед дітей, виявлення та підтримки талановитих підлітків.

У фестивалі-конкурсі взяли участь команди 5 загальноосвітніх навчальних закладів Шишацької селищної ради (Великобузівська загальноосвітня І-ІІІ ступенів, Гоголівська загальноосвітня І-ІІІ ступенів імені М.В.Гоголя, Жоржівська загальноосвітня І-ІІІ ступенів, Пришибська загальноосвітня І-ІІІ ступенів, Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського) та Яреськівської, Ковалвської загальноосвітніх шкіл.

Програмою фестивалю було передбачено:

• конкурс літературно-музично-спортивних міні-композицій;
  • конкурс плакатів, фотографій та художніх робіт;
  • конкурс-вікторину «Що я знаю про здоровий спосіб життя?».

Учасники фестивалю мали можливість розповсюдити кращий досвід з профілактики запобігання негативним проявам серед молоді, використовуючи вокальні, хореографічні, спортивні здібності, літературно-мистецькі засоби, власне бачення проблеми з активної позиції самих підлітків, що мало особливо переконуючу силу та мотивацію на здоровий спосіб життя.

Тематика виступів була спрямована на формування безпечної поведінки, розповсюдження позитивних ідей щодо збереження власного здоров’я та здоров’я оточуючих, дала уяву про наслідки паління, вживання наркотичних речовин, неправильного харчування, фізичного режиму.

Більшість виступів були позитивно зорієнтовані, проблеми відображалися в трагічній, гумористичній, образній формах.

Проведення конкурсу плакатів та конкурсу фотографій сприяло приділенню більшої уваги молоді до проблеми зміцнення і збереження здоров’я.

На підставі рішення журі, переможцями районного етапу фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» стали:

• в конкурсі літературно-музично-спортивних міні-композицій:

І місце - команда «» Яреськівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів ім. Ф.П.Борідька;

ІІ місце - команда «Здоровенькі були!» Жоржівської загальноосвітня І-ІІІ ступенів;

ІІІ місце -  команда «Нове покоління»  Шишацької спеціалізованої школи ім. В.І. Вернадського;

• в конкурсі плакатів та художніх робіт:

І місце – Нежмаков Олександр (Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського);

Гапусенко Владислав  (Пришибська загальноосвітня І-ІІІ ст.);

Жарікова Аліна (Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського);

• в конкурсі фото:

І місце - Немченко Владислава (Гоголівська загальноосвітня І-ІІІ ст. імені М.В. Гоголя);

Аксельрод Вадим (Яреськівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. ім. Ф.П. Борідька);

• в конкурсі-вікторині «Що я знаю про здоровий спосіб життя?»:

І місце - Троневська Віта (Пришибська загальноосвітня І-ІІІ ст.);

ІІ місце - Харчікова Владислава (Шишацька спеціалізована школа ім. В.І. Вернадського);

ІІІ місце - Немченко Владислава (Гоголівська загальноосвітня І-ІІІ ст. імені М.В. Гоголя).

Переможці районного етапу візьмуть участь у ІІ (обласному) етапі фестивалю-конкурсу, запланованого на 7 квітня 2017 року у приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді.

Результати проведення фестивалю довели ефективність запровадженої моделі у формуванні здорового способу життя, активізації молодіжного руху за здоровий спосіб життя, набутті позитивного життєвого досвіду молоддю.