Шевченківські дні у Гоголівській школі

Дата: 17.03.2017 15:26

Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу. Тарас Шевченко звеличив Україну, звеличив увесь український народ. 9 березня учні Гоголівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів імені М. В. Гоголя торкнулися серцем Шевченківських творів та пройнялися їхнім духом.

На святі була представлена виставка книг на тему: «Т. Шевченко – пророк національного відродження в Україні» та виставка дитячих малюнків на тему: «Герої Кобзаря очима учнів». Учитель української мови та літератури       Висоцька Н. І. разом з учнями згадали основні моменти з життя та творчості Кобзаря. Потім відбувся конкурс читання напам’ять творів «Поезія Шевченка на віки» у двох вікових категоріях серед учнів 2-4 класів та 5-9 класів. Журі у складі Скочко Н. О., директора школи, учителя української мови та літератури, Мотрій М. П., учителя української мови та літератури, Харь О. І., завідуючої сільською бібліотекою, Чіп Н. О., педагога-організатора, Дзюби Н. В., учителя образотворчого мистецтва визначили переможців, оцінивши виразність, чіткість, інтонаційність, правильність прочитаного твору.

Перше місце серед 2-4 класів посіли учні за прочитані поезії:

Шабельник Є. «Тече вода з-під явора»; Капліна М. «І досі сниться»; Чердак С. «Світає»; Шабельник А. «Доля»; Сибіра Є. «Вітер віє, повіває».

Друге місце посіли:

Чмир В. «Реве та стогне Дніпр широкий»; Слізко М. «Світає»; Власенко П. «Вітер в гаї»; Харь М. «Вітер з гаєм розмовляє»; Верднєв М. «По діброві вітер віє»; Косіцин Є. «Світає».

Серед учнів 5-9 класів перше місце посіли учні, які прочитали наступні поезії:

Білан А. «Не дав мені Бог нічого»; Юхименко А. «Думка»; Сутько В. уривок з поеми «Княжна»; Шпір Б. «Минають дні, минають ночі»; Темченко Х. «Тополя»; Безрідна М. «Заповіт».

Друге місце посіли:

Омеюта К. «За сонцем хмаронька пливе»; Остяк Д. «Садок вишневий коло хати»; Скрипник М. «По діброві вітер віє»; Юхименко В. «Маленькій Мар’яні»; Коляда А. «Ой гляну я, подивлюся»; Ярмак Ю. уривок із поеми «Гайдамаки»; Шарлай В. уривок із поеми «Катерина»; Рудик Л. уривок із поеми «Єретик»; Демченко В. уривок із поеми «Причинна»; Деркач Т. «Барвінок цвіте».

На конкурсі було прочитано 27 поезій. Усі учасники були нагороджені призами.

10 березня була проведена вікторина серед учнів 5-11 класів Шевченко – митець».

Переможцями стали Демченко В. (8 клас),      Темченко Х. (7 клас) та Деркач Т. (9 клас).

Отак «незлим тихим словом» згадали ми свого пророка, який залишив нам прекрасні твори, адже поезія – це вогник, схожий на полум’я свічки, що запалює душу людини. Нехай у ваших серцях завжди живе українська мова, звучить рідна пісня.

Марина Петрівна Мотрій,

учитель української мови та літератури

Гоголівської загальноосвітньої школи

І-ІІІ ступенів імені М. В. Гоголя