Скасування карантину щодо АЧС в с. Великий Перевіз Шишацького району

Дата: 03.07.2017 11:14

03.07.2017 року при Шишацькій райдержадміністрації проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії за порядком денним  «Про скасування карантину  щодо африканської чуми свиней  в особистому селянському господарстві гр. Пугач Г. О. с. Великий Перевіз Шишацького району».

У зв’язку із задовільним проведенням всіх основних заходів по ліквідації осередку африканської чуми свиней, відсутністю випадків захворювання та загибелі домашніх, диких свиней в зонах захисту та нагляду, надзвичайна протиепізоотична комісія при Шишацькій районній державній адміністрації, вирішила :

1. Скасувати  карантин щодо африканської чуми свиней (АЧС) на території особистого селянського господарства гр. Пугач Г. О. с. Великий Перевіз Шишацького району.

2. В епізоотичному осередку особистому селянському господарстві гр. Пугач Г.О. розведення свиней дозволяється через 6 місяців після зняття карантину з дотриманням необхідних ветеринарно-санітарних заходів.

3. В зв’язку з відсутністю м’ясопереробних підприємств на території району, відсутністю відповідей з м’ясопереробних підприємств, на які було розіслано листи (щодо забою на підприємстві усіх клінічно здорових свиней населення зони захисту с. Великий Перевіз), відсутністю випадків захворювання та загибелі свиней, з метою запобігання виникнення соціальної напруги серед жителів с. Великий Перевіз прийнято рішення залишити наявне свинопоголів’я для подальшого утримання.

4. Забезпечити дієвий контроль за дотриманням всіма суб’єктами господарювання на території району, які займаються утриманням, розведенням свинопоголів’я, незалежно від форм власності та підпорядкування ветеринарно – санітарного законодавства щодо «закритого режиму» роботи,  в разі неможливості, розглядати питання щодо ліквідації поголів’я  свиней в таких господарствах або припинення господарської діяльності таких господарств.

5. Вжити вичерпних заходів щодо недопущення торгівлі продуктами харчування та сировини тваринного походження у невстановлених місцях, стихійних ринках на території району.

6. Постійно проводити моніторинг дикої фауни, при виявленні хворих або загиблих тварин негайно повідомляти державну службу ветеринарної медицини.

7. Постійно проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо боротьби та профілактики африканської чуми свиней.

8. Інформацію щодо епізоотичної ситуації по АЧС  подавати населенню після узгодження з  управлінням Держпродспоживслужби в Шишацькому районі.