Шишацький районний сектор ГУ ДСНС України застерігає

Дата: 18.10.2016 10:50

ЗАХОДИ  ПОЖЕЖНОЇ  БЕЗПЕКИ  ПІД  ЧАС  ЕКСПЛУАТАЦІЇ

ПІЧНОГО  ОПАЛЕННЯ

Під час осінньо-зимового періоду значно зросла небезпека виникнення пожеж  по причині несправностей, порушення правил експлуатації опалювальних пристроїв, необережного поводження з вогнем, багато  хто  забуває   про  правила  пожежної  безпеки,  і  нещадний  вогонь  потім  надовго  залишає  про  себе  пам’ятку,  знищуючи  на  своєму  шляху  багаторічну  працю  людей, залишаючи  господарів  без  житла,  а  інколи  і  забираючи  їхнє  життя.

Так по причині порушення правил пожежної безпеки під час експлуатації пічного опалення  08.10.2016 року сталась пожежа в житловому будинку гр.К. у с.Карпотівка.

ПАМЯТАЙТЕ :

Димові труби будинків з покрівлями з горючих матеріалів повинні бути обладнані іскрогасниками.

Під час експлуатації пічного опалення не допускається:

• залишати печі, які топляться, без догляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;
  • користуватися печами, які мають тріщини;
  • розміщати паливо й інші горючі речовини і матеріали безпосередньо перед топковим отвором;
  • зберігати незагашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;
  • сушити (складати, підвішувати) на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;
  • застосовувати для розпалювання печей ЛЗР та ГР; топити вугіллям, коксом і газом печі, не пристосовані для цієї мети;
  • використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топливника; здійснювати топлення печей з відкритими дверцятами топливника;
  • використовувати вентиляційні та газові канали як димоходи;
  • прокладати димоходи (борови) опалювальних печей поверхнею горючих основ;
  • здійснювати топлення печей під час проведення у приміщеннях масових заходів;
  • використовувати для димових труб асбестоцементні й металеві труби, влаштовувати глиноплетені та дерев'яні димоходи.

Пам’ятайте самі та навчить своїх дітей, що постійне виконання заходів пожежної безпеки - запорука збереження людських життів та значних матеріальних цінностей!

У разі виникнення пожежі негайно телефонуйте - 101 !

Провідний фахівець Шишацького районного сектору ГУ
ДСНС України у  Полтавській області
лейтенант сл.ЦЗ   Каленіченко Ю.В.