РЕЗУЛЬТАТИ СПІВПРАЦІ ШИШАЦЬКОЇ ОТГ ТА ПРОЕКТУ ЄС/ПРООН «МІСЦЕВИЙ РОЗВИТОК, ОРІЄНТОВАНИЙ НА ГРОМАДУ»

Дата: 28.04.2016 09:38

26 квітня 2015 року відбулося засідання обласної координаційної ради з моніторингу реалізації в Полтавській області проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду».

Для Шишацької об’єднаної територіальної громади це перший досвід участі в міжнародних проектах такого рівня. Процес реалізації проектів був тривалим та не завжди легким. Ще в 2014 році почалась робота по відбору громад, що бажають та мають можливість прийняти участь в Проекті. На початковому етапі таких громад було сім.

В результаті громадських обговорень, залучення обласних координаторів проекту, фахівців районного рівня, сільських рад було обрано 4 громади, що прийматимуть участь в Проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», а саме громади сіл Велика Бузова, Воскобійники, Михайлики та Пришиб.

Наступним етапом роботи було визначення об’єктів, на які буде направлено фінансування. Всі громади Шишаччини вирішили направити кошти на утеплення шкіл, а саме заміна вікон та дверей на металопластикові.

Загалом в Шишацькому районі було створено 4 громадські організації, що прийняли участь в реалізації Проекту:

• ГО «Велика спільна справа» с. Велика Бузова
  • ГО «Відродження Михайликів» с. Михайлики
  • ГО «Добробут Пришиба» с. Пришиб
  • ГО «Наш теплий дім» с. Воскобійники

Саме ці організації безпосередньо займалися збором коштів від населення (не менше 5% від загальної вартості проекту), підготовкою всіх документів, відбором підрядників.

Загальна сума реалізованих мікропроектів становить понад 2 млн. грн.

Громадськими організаціями зібрано понад 100 тис. грн.

Замінено понад 300 вікон та 30 дверей в чотирьох школах вцілому.

Хотілося б подякувати за підтримку та допомогу в реалізації мікропроектів обласним координаторам Проекту Старчик Віталіні Миколаївні та Бут Галині Геннадіївні, обласній державній адміністрації.

Проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» дав можливість звичайним мешканцям сільських територій повірити у власні сили та почати творити зміни власними руками.

Надіємося на реалізацію наступної фази Проекту та подальшу плідну співпрацю.