Лекція для слухачів «Університету ІІІ віку» на тему: «Вакцинація: міфи і реальність»

Дата: 07.02.2018 09:07

06 лютого 2018 року для слухачів «Університету ІІІ віку» завідувач відділення «Реабілітаційний центр для дітей з обмеженими фізичними можливостями» Юлія Михайлова прочитала лекцію на тему: «Вакцинація: міфи і реальність».

Літнім людям розповіли про основи вакцинації та необхідність дотримання календаря щеплень, як правильно підготуватися до вакцинації, чи потрібно проводити профілактичну вакцинацію та багато інших питань.

Переважну більшість з нас імунітет захистив від вітряної віспи, кору і паротиту: ми благополучно подорослішали, так і не дізнавшись всіх «принад» дитячих інфекцій. Але чим старшою стає людина, тим складніше їй переносити інфекційні захворювання без ускладнень.

Також детально було розглянуто календар щеплень. В Україні дорослим рекомендується регулярно проходити ревакцинацію проти дифтерії та правця, але в країні циркулюють й інші інфекції, штучний імунітет проти яких потребує додаткової підтримки, адже 20 століття стало переможним в боротьбі з масовими хворобами і зараз ми ризикуємо на фоні загальної істерії щодо складних наслідків вакцинації знову програти цю боротьбу.

Слухачі «Університету ІІІ віку» задавали безліч питань хвилюючих їх, адже здоров’я – це основне багатство і його потрібно берегти у будь-якому віці.

Всі присутні щиро дякували лектору за цікаву та корисну зустріч.