ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Консультантка ЮНІСЕФ провела для фахівчинь соціальної галузі фокусоване групове інтерв'ю

Дата: 08.08.2024 15:08
Кількість переглядів: 131

Фото без опису  Сьогодні Шишаччину відвідала консультантка регіонального офісу ЮНІСЕФ з питань розвитку сімейних форм виховання Ольга Шишкіна. Вона провела для спеціалістів соціальної галузі, відповідальних зокрема за захист прав дітей, фокусоване групове інтерв’ю, аби визначити можливості і потреби нашої громади у цьому напрямку.

  Представниця ЮНІСЕФ обговорила з учасницями фокус-групи проект «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату», що реалізовується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу. Загалом в Україні в цьому проекті задіяні 184 громади з 21 області. На Полтавщині участь у проекті беруть 10 громад, серед них і Шишацька.

   Проект має на меті розвинути в Україні такі актуальні на сьогодні соціальні послуги, як сімейний патронат, загалом популяризувати сімейні форми виховання дітей, звести до мінімуму їхнє перебування в інтернатних закладах. Адже ніщо не замінить дитині родину.

   Завдяки участі в цьому проекті наша громада отримає матеріальну, інформаційну та консультаційну підтримку для того, аби наполеглива праця відповідних фахівців щодо створення сімейного патронату, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу (ДБСТ) мала позитивний результат – якісний і кількісний.

  На жаль, нині в Шишацькій громаді немає жодної патронатної сім’ї, відсутні ДБСТ. Є лише дві прийомні сім’ї. При цьому семеро юних мешканців громади перебувають в інтернатних закладах.

   Патронат – це тимчасовий прихисток для дитини в тому випадку, коли її треба терміново вилучити з власної родини. Патронатний вихователь та його помічник опікуватимуться дитиною упродовж кількох місяців, доки не вирішиться її подальша доля. Можливо, вона повернеться у свою сім’ю (це найкращий варіант, для цього члени її родини отримають від соціальних фахівців необхідну допомогу, щоб подолати кризові обставини).

  Учасниці фокус-групи відповіли на запитання консультантки ЮНІСЕФ, спільно з нею визначили сильні і слабкі сторони нашої громади для подальшої реалізації проекту. Попереду – ще не одна подібна зустріч, навчання, обмін напрацюваннями з іншими громадами, спілкування з родинами, які вже мають досвід сімейного патронату, прийомними сім’ями. Наші фахівці налаштовані почерпнути з проекту максимальну користь в інтересах громади. І найперше – в інтересах дітей, найвразливішої категорії серед її жителів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь