Шишацька громада поділилася досвідом соціальної роботи з громадами Полтавщини та інших областей України
Представники громад, які завітали на Шишаччину, наразі проходять навчання за програмою «Крок для спеціалістів», яку реалізовує «U-LEAD з Європою». «U-LEAD з Європою» - це проєкт співпраці між українським урядом, Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Данією та Словенією, що має на меті підвищення спроможності громад, розвиток місцевого самоврядування задля поліпшення якості життя людей.
До нашої громади регіональні керівники «U-LEAD з Європою» приїхали не вперше, але з новою делегацією, для ознайомлення з успішною сучасною практикою надання соціальних послуг в громаді.
Гостей зустріли селищний голова Олександр Тутка та директор Центру надання соціальних послуг селищної ради Світлана Васильченко. Розпочали візит з Центру життєстійкості, що віднедавна діє на першому поверсі адміністративного приміщення селищної ради.
Центр життєстійкості - це експериментальний проєкт Міністерства соціальної політики, в якому наша громада взяла участь однією з перших на Полтавщині. Проєкт реалізовується за підтримки бізнесу, благодійних фондів та міжнародних організацій. Ключовим партнером проєкту у Шишацькій громаді став агропромхолдинг “Астарта-Київ”, який допоміг зробити ремонт приміщення і облаштувати його за усіма необхідними вимогами. Також важливу організаційну роль у цій справі взяв на себе благодійний фонд “Повір у себе”.
Необхідність створення таких Центрів зумовлена тим, що під час повномасштабної війни українці щодня живуть під впливом стресу і негативних емоцій.
Часто мешканці громад (особливо в малих населених пунктах) не мають доступу до кваліфікованої психологічної допомоги. У центрах життєстійкості вони зможуть її отримати. Мета Мінсоцполітики, яке реалізує цю ініціативу, – навчити людей справлятися зі стресовими ситуаціями, давати раду собі та близьким, посилити волонтерство на місцях, а отже – згуртувати громади.
В рамках проекту особлива увага приділяється розвитку батьківських навичок та догляду за дітьми, психологічній роботі з військовослужбовцями, ветеранами і їхніми родинами, підтримці внутрішньо переміщених людей та інших вразливих категорій населення.
У Центрі життєстійкості працюють адміністратор та психологи. Адміністратор здійснює оцінку потреб людини, інформує її про доступні послуги та можливості отримання соціальних гарантій.
Центр – це відкритий простір. Сюди можуть звернутися за допомогою не тільки соціально вразливі верстви, але й жителі громади, яким потрібна підтримка, допомога, порада, консультація тощо.
Наш Центр, відзначила Світлана Анатоліївна, вже став осередком для проведення занять, тренінгів – як індивідуальних, так і групових. Психологи працюють і з дорослим населенням, і з дитячим. Спочатку люди неохоче зверталися за допомогою, можливо, соромилися виносити свої проблеми «на люди». А нині, як говорять, процес пішов. І це добре. Адже в цю справу вкладено чимало фінансових та людських ресурсів, тож необхідно, аби вона мала віддачу, працювала для людей, допомагала їм рятувати себе.
Після Центру життєстійкості в Шишаках гості відвідали і Центр соціальної активності у Чернишівці. Також для них підготували детальну презентацію про діяльність Центру надання соціальних послуг нашої громади, його розвиток упродовж останніх років та сьогодення.