ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Досвід боротьби із нацизмом вчить, що війна у кінцевому підсумку закінчується у столиці агресора

Дата: 28.10.2022 09:25
Кількість переглядів: 232

Фото без опису   28 жовтня в Україні відзначається річниця визволення території нашої держави від нацистських загарбників у ході Другої світової війни. Хоча в Українському інституті національної пам'яті наполягають на тому, що термін «визволення» некоректний. Правильно вживати слово «вигнання». Восени 1944 року з території тодішньої УРСР вигнали нацистів, а от власне визволення України відбулося у 1991 році, з проголошенням її незалежності. У 1944 році один тоталітарний режим змінив інший. І сама дата 28 жовтня – теж не зовсім правильна. Оскільки 28 жовтня 1944 року радянські війська вийшли на околиці міста Чоп на Закарпатті. Однак боротьба на тій ділянці розтягнулася аж до 25 листопада.

  В Українському інституті національної пам’яті наголошують, що Друга Світова війна розпочалася для України 1 вересня 1939 року із бомбардувань Львова повітряними силами нацистів (люфтваффе). 11 вересня частини вермахту увійшли до Галичини, але за таємними домовленостями між Гітлером і Сталіним німецькі війська за два тижні відступили на захід. 17 вересня 1939 року у війну на боці нацистського агресора вступив СРСР. 22 червня 1941 року розпочалася війна між вчорашніми союзниками – Третім Рейхом та СРСР, внаслідок чого до кінця року більшу частину України окупували німецькі війська.

  У вигнанні окупантів брала участь вся Україна: регулярні радянські війська та партизани (разом понад три мільйони солдат-українців), національне підпілля на чолі з Українською повстанською армією (близько 100 тисяч вояків) і бійці на усіх інших фронтах світу, що наближали спільну перемогу над Гітлером.

  Кількість військових і цивільних жертв війни історики оцінюють у 8–10 мільйонів українців. Пошкоджено або знищено внаслідок боїв і каральних дій окупантів 700 міст, 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

  Внесок України у розгром гітлерівської Німеччини та її союзників важко переоцінити. За весь час війни між СРСР та Третім Рейхом жителі УРСР складали приблизно 7 мільйонів (23%) особового складу Збройних сил СРСР. Для потреб фронту працювала промисловість УРСР, значну частину якої евакуювали в тил. Бої на території України тривали понад рік, розтягнулися на понад тисячу кілометрів із заходу на схід. Це дало змогу зосередити ресурси у внутрішніх регіонах СРСР, підготуватися до контрнаступу взимку 1942 року.

   Сьогодні, 28 жовтня, ми вшановуємо пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, цивільних людей, які постраждали від дій нацистських окупантів.

  Згадуючи героїв минувшини у час нової війни, пам'ятаймо: перемога буде за нами! Програє той, хто почав. Перемогли нацистів - переможемо рашистів!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь