ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Під час воєнного стану щеплення ніхто не відміняв. Зараз вони стають ще важливішими

Дата: 07.05.2022 17:19
Кількість переглядів: 470

Фото без опису   На цьому наголошують у Центрі первинної медико-санітарної допомоги Шишацької селищної ради.

   Йдеться не тільки про вакцинацію, пов’язану з Ковід-19, але й про так звані рутинні щеплення. В Україні є затверджений Календар профілактичних щеплень, в якому зазначені всі обов’язкові щеплення, які мають робити діти і дорослі. Особливо важливо, наголошують медики, дотримуватися цього Календаря в умовах війни.

  Війна супроводжується великими скупченнями та переміщеннями людей, обмеженим доступом до базової гігієни та іноді медицини. В таких умовах захворювання поширюються швидше, тому як ніколи важливо захистити себе та дітей і вакцинуватись.

  Отже, хто і яку саме вакцинацію може пройти у закладах медицини Центру первинної медико-санітарної допомоги нашої громади, розповідає його керівник Олександр Іващенко:

   — Найперше, наполегливо раджу усім не скидати з рахунку вакцинацію від Ковід-19. Так, зараз це захворювання пішло на спад. Фіксуємо поодинокі випадки. Однак вони є. І ніхто не знає, як поведе себе епідемія далі, зокрема наступної холодної пори року. У щеплених людей захворювання протікає легше – це вже перевірено практикою. Тому якщо у вас минуло пів року від другої вакцинації, варто зробити третю, так звану бустерну дозу. Не тільки Ковід зараз відійшов на другий план, але, на жаль,  й антиковідна вакцинація. Нині люди якщо приходять до нас на щеплення – то переважно за третьою дозою, рідше – за другою. Наприклад, у січні у нас провакцинувалися (сукупно різними дозами) 1006 пацієнтів. У лютому – 905. А в березні та квітні – 257 та 183 людини відповідно.

   Нагадаю, якщо ви робили першу-другу дози Коронаваком, то третю треба робити Коронаваком або Пфайзером. Якщо перша-друга дози були Астразенека, Пфайзер або Модерна, то третя – Пфайзер. У нас є в наявності необхідні для цього вакцини.

   — З приводу рутинних щеплень. Що варто нагадати населенню?

  — Що в Україні всі діти мають обов’язково отримати щеплення проти десяти захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. Ці вакцини безоплатні. У якому віці і з якою періодичністю відбувається ця обов’язкова вакцинація, батьки можуть довідатися у своїх сімейних лікарів чи педіатрів. Також ця інформація є в загальному доступі в інтернеті. Якщо ви місцеві жителі, вам нагадають наші медичні працівники. Якщо ви внутрішньо переміщена людина (чи родина) з дитиною, зверніться до нашого Центру, аби з’ясувати ситуацію з дитячими щепленнями і у разі необхідності – отримати їх тут, на місці. Для цього не потрібен договір з нашим сімейним лікарем. Частина мам і тат, що прибули з інших регіонів, вже зверталися до нас з цього питання. Наші працівники відшукують усю наявну інформацію в електронній системі, зв’язуються з медзакладами, де попередньо люди отримували медичні послуги, аби з’ясувати, які щеплення і коли робили дитині (якщо батьки цього не пам’ятають і не мають на руках медичної картки). У свою чергу усі проведені нами вакцинації фіксуємо і в електронному форматі, і за необхідності видаємо людям на руки паперові довідки.

   — Які щеплення, крім ковідного, зараз важливі для дорослих?

   — Саме зараз, в умовах війни, дорослому населенню слід подбати про захист від правця. Інфікування правцем може відбуватися при потраплянні бруду у рану або поріз, внаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Тобто це може статися як на фронті, під час активних воєнних дій, так і в тилу, коли ви займаєтеся звичними господарськими справами.

  Важливо: хоча імунізація від правця здійснюється кілька разів з дитячого до юнацького віку, однак   імунітет не зберігається на все життя. Необхідна ревакцинація у дорослому віці кожні десять років.

  Щеплення від правця (а з ним – і від дифтерії у складі комбінованої вакцини) безкоштовне.

   Доросле населення може отримати необхідні вакцини і в Шишацькій амбулаторії, і в сільських. Для щеплення дітей необхідно звертатися в Шишаки. Усі вакцини – і для дітей, і для дорослих – безкоштовні.

   — Як загалом працюють заклади «первинки» під час воєнного стану?

   — Уся мережа первинної медицини працює у звичному режимі. Як і до війни, ми приймаємо пацієнтів, обслуговуємо за програмою «Доступні ліки», дбаємо про людей з різними категоріями захворювань, діє амбулаторне лікування та стаціонарна цілодобова невідкладна допомога.

   Зараз наші заклади приймають, крім місцевого населення, і внутрішньо переміщених осіб. Маємо запас необ-хідних ліків з гуманітарної допомоги, переданої нам обласним Департаментом охорони здоров’я. Використовуємо їх для лікування найбільш незахищених категорій населення. Наші медики, як і представники інших галузей, роблять усе можливе, аби бути максимально корисними для людей і держави у такий тяжкий час. Віримо: все буде Україна!

Пресслужба Шишацької селищної ради.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь