Про гуманітарну допомогу
Шановна громадо! Виникла необхідність розставити крапки над "і" щодо гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним людям. Звичайно, цю допомогу надає не лише влада, але й волонтери. До волонтерської діяльності (якщо у волонтерів не виникає такої потреби) селищна рада відношення не має.
Зокрема й до тієї видачі гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам, що відбулася минулої суботи біля магазину «Рушничок» в Шишаках. Організатори цього благодійного заходу не узгоджували свої дії з селищною радою.
Видача гуманітарної допомоги від селищної ради здійснюється у селищному будинку культури та адмінприміщенні колишньої райдержадміністрації. Щоб отримати цю допомогу, потрібно звернутися до селищної ради, зареєструватися і з відповідним талоном направитися у пункт видачі. У талоні вказуються загальні дані отримувача допомоги, кількість людей, на яку вона видається.
У самому пункті також нотують, яку допомогу, скільки і коли отримувала внутрішньо переміщена родина. Це робиться з однією метою – аби допомогу змогли одержати якомога більше людей, а не одні й ті самі громадяни.
За цей час наша громада отримувала гуманітарну допомогу для внутрішньо переміщених осіб з наступних джерел:
- двічі від обласної військової адміністрації;
- двічі від народного депутата Дмитра Нальотова;
- двічі від французьких благодійників, які мають шишацьке коріння;
- один раз від Червоного Хреста.
В основному ця гуманітарка складалася з промислових товарів, зокрема одягу, засобів гігієни, ліків тощо.
Продуктів надходило небагато. Особливо якщо рахувати у співвідношенні з офіційно зареєстрованими внутрішньо переміщеними особами, яких наразі близько 2300 осіб.
З продуктів Шишацька громада отримувала в основному: цукор, борошно, рис, макарони, консерви.
Усе, що отримується і видається, - обліковується.
Крім цього, у нас сформований свій продовольчий і промисловий запас з того, що надавали місцеві люди, підприємці тощо. Цей запас спрямовується внутрішньо переміщеним особам, а також передається за відповідним запитом у Полтавський логістичний центр для допомоги містам і селам України, які найбільше постраждали від російської агресії.
Доки кількість приїжджих людей була меншою, вони, звичайно, отримували більше допомоги. Але й зараз ті люди, кому вона необхідна, не залишаються поза увагою.
При реєстрації у Відділі соцзахисту для отримання офіційного статусу внутрішньо переміщеної особи люди мають можливість зазначити свої житлові, соціальні, медичні, освітні та інші потреби.
Ці потреби наша громада вирішує і власними можливостями, і подає їхній перелік до Полтавської обласної та Миргородської районної військових адміністрацій.
Є плани переглянути схему видачі гуманітарної допомоги за умови, якщо вона надійде у достатній кількості для всіх переселенців. Тоді можна буде сформувати однакові пакунки і роздати їх адресно в кожну родину.
Війна і пов’язані з нею життєві обставини змушують нас вчитися новому. Зокрема – умінню співжиття. Однак незмінним є головне – ми підтримуємо одне одного, намагаємося бути максимально корисними на робочих місцях та поза ними і, не зважаючи ні на що, залишаємося людьми.