Збережемо екосистеми від пожежі
Майже по всій території України утримається суха погода. За таких умов недотримання правил поведінки під час перебування в екосистемах стає причиною масштабних пожеж. Суха трав’яна підстилка може вмить спалахнути від кинутого недопалку чи навіть сірника. Щодня підрозділи ДСНС виїжджають для ліквідації пожеж на відкритих ділянках місцевості, торфовищах, полях, сільгоспугіддях.
Пожежі в екосистемах завдають шкоди не лише навколишньому середовищу, але й можуть стати причиною знищення вогнем житлових будинків, ліній електропередач. Здебільшого, загорання у природних екосистемах виникають внаслідок випалювання сухої рослинності, порушення громадянами правил пожежної безпеки під час проведення сільськогосподарських робіт на власних присадибних ділянках, перебування в лісових масивах і на торфовищах. Особливу небезпеку становить саме випалювання пожнивних залишків на полях після завершення зернозбиральної кампанії, адже такі дії призводять до виникнення масштабних пожеж. Вогонь швидко може перекинутися на поруч розташовані населені пункти, лісові масиви.
Шановні громадяни! Державна служба України з надзвичайних ситуацій закликає Вас суворо дотримуватися правил пожежної безпеки та не провокувати пожежі в природних екосистемах. В першу чергу, не випалюйте стерню на полях, суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводьте відкритий вогонь поруч із господарчими будівлями, не розкидайте недопалки та сірники на суху трав’яну підстилку. Стежте, щоб діти не бавилися з вогнем.
Станом на 17.08.2021 року на території Шишацької територіальної громади виникло – 9 пожеж у природних екосистемах .
В разі виникнення пожежі чи іншої надзвичайної ситуації негайно викликайте
Службу порятунку за номером - 101!
Провідний інспектор ВЗНС Миргородського РУ
ГУДСНС України у Полтавській області
Юрій КАЛЕНІЧЕНКО