Щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу

Дата: 29.03.2021 10:47

13.04.2020 Верховна Рада України проголосувала за законопроект № 2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу)».

Ухваленим Законом передбачається удосконалення порядку притягнення до відповідальності за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків для того, аби зменшити руйнівні наслідки та захистити право громадян на безпечне повітря і навколишнє середовище, а також зменшити кількість пожеж, які виникають через це.

Зокрема, Законом внесено зміни:

- до статті 241 «Забруднення атмосферного повітря» Кримінального Кодексу України в частині встановлення санкцій у вигляді штрафів від восьмиста до трьох тисяч шестиста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 30600 грн. до 61200 грн.) або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк або без такого;

- до статті 245 «Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу» Кримінального кодексу України в частині встановлення санкцій у вигляді штрафів від п’яти тисяч чотирьохсот до дев’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 91800 грн. до 153000 грн.) або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, або позбавлення волі на той самий строк;

- до статті 77-1 «Самовільне випалювання рослинності або її залишків) Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає збільшення суми штрафів: за випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від ста восьмидесяти до трьохсот шестидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3060 грн. до 6120 грн.), на посадових осіб - від дев’ятиста до тисячі двохсот шестидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 15300 грн. до 21420 грн.).

Не спалюйте, будьте свідомими  та відповідальними за свої вчинки, які впливають на екосистему  та здоровя  громадян!!!