ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Про жінок і тільки про жінок у цей святковий день

Дата: 07.03.2021 08:00
Кількість переглядів: 1312

  У старшого інспектора ювенальної превенції обмаль вільного часу

Фото без опису   Це єдине, на що у своїй професії нарікає Інна ОРМАНЖІ – старший лейтенант, старший інспектор ювенальної превенції Миргородського відділення поліції. У колі її відповідальності – неповнолітні жителі Шишацької та Великосорочинської об'єднаних територіальних громад.

   Уродженка Баранівки обрала професію педагога. Працювала у місцевому дитсадку. Але кілька років тому їй запропонували вдосконалити педагогічну майстерність поза межами освітніх закладів. Щоб стати старшим інспектором ювенальної превенції, пройшла відповідне навчання, продемонструвала фізичну підготовку, склала необхідні тести. 

   І почала працювати у лавах поліції. З колегами та суміжними соціальними службами Інна Миколаївна виявляє правопорушення, скоєні неповнолітніми чи щодо неповнолітніх, з'ясовує причини цих правопорушень, проводить профілактичну роботу у цьому напрямку, працює із сім'ями, що опинилися у складних життєвих обставинах.

   Найтяжче в її роботі – це бачити дітей, котрі позбавлені нормальних умов для життя, навчання, страждають від недогляду батьків чи асоціального оточення. Складно вилучати дитину з родини. Хоча це відбувається лише тоді, коли немає ніякої альтернативи, коли дитина перебуває у прямій небезпеці. Цього року одна неповнолітня особа вже потрапила до інтернату, а у суді розглядаються дві подібні справи. Час від часу – чотири-п'ять разів на рік - доводиться повертати додому втікачів. Здебільшого через конфлікти у родинах діти мандрують в інші куточки Полтавщини чи навіть України.

   Щоб уникнути подібних чи інших проблем з дитиною, важливо, переконана Інна Миколаївна, збудувати з нею довірливі стосунки. Цікавитися її життям, оточенням і дозвіллям. І, зважаючи на небезпеку інтернетресурсів, контролювати де, як і з ким спілкується ваша дитина онлайн. 

   За свою щоденну роботу старший інспектор відзначена грамотами місцевих органів влади, Головного управління поліції у Полтавській області і подякою керівництва управління ювенальної превенції Національної поліції України.

  До речі, нині поліція – найдемократичніша служба з-поміж інших сфер нашої життєдіяльності, де переважають чоловіки. Серед колег Інни Миколаївни 40 відсотків – жінки.

   Та за роботою залишається мало часу для себе і донечки, говорить вона. Тому цей час найдорожчий. У переддень Восьмого березня вона зичить усім жінкам цінувати у житті найцінніше.  А ще – впевненості у собі, віри у те, що ви найкращі, пишатися тим, що ви жінка і обов'язково бути щасливою жінкою. А прекрасна весна сприяє цьому відчуттю!

 

Чверть століття народної довіри –

в якості депутата і на посаді секретаря

Фото без опису   Є у Шишаках людина, котра знає практично кожного мешканця нашого селища. І не тому, що вона цікава чи допитлива до інших, а тому що два з половиною десятиліття була їхньою довіреною особою у Шишацькій селищній раді.

   Валентина ШАРУДА шість скликань поспіль обиралася депутатом і секретарем місцевої ради. Нині вона - старший інспектор  Управління з питань персоналу, організаційної роботи та діловодства апарату виконавчого комітету Шишацької селищної ради.

   А родом Валентина Михайлівна з Ковердиної Балки. Після школи навчалася у сільськогосподарському технікумі та інституті.  Працювала диспетчером і завкадрами в тодішніх районних агроуправліннях. Доки не стала на стезю самоврядування.

   Під її опікою на посаді секретаря селищної ради тоді перебувало практично все населення Шишаків і прилеглих сіл. Пенсіонери, діти, малозабезпечені… Прийом, видача довідок, ведення документів... Вибори, звіти, перевірки…

   За ці 25 років, згадує Валентина Михайлівна, у неї жодного разу не було двох вихідних. Хоча офіційно вони були гарантовані. А фактично щосуботи вона приходила в селищну раду, аби в тиші і спокої підігнати роботу.

   Як зараз проводить вихідні старший інспектор-діловод? У колі родини. Намагаючись дотримуватися традиції – зустрічати рідних свіжоспеченими пирогами – з солониною, вишнями чи яблуками. Або вареничками, або іншими смаколиками, які для дорогих серцю людей готуються із великим задоволенням. Тому й смакують їм якнайкраще.

  Таким, як традиційні вихідні, Валентина Михайлівна уявляє і прийдешнє свято Восьмого березня. Тільки цього дня будуть ще й улюблені букети квітів. Квіти і спілкування з родиною, друзями – оце і є справжнє свято.

   Усім жінкам-землячкам Валентина Шаруда зичить міцного здоров'я (щоб діти й онуки були здорові! і миру. А ще – любити себе. Хоча б трішки, але обов'язково!

 

Про необмежені можливості оптимізму,

бажання жити і любити світ

Фото без опису   Корінна з діда-прадіда шишачанка Інна БІЛОКІЗ за спеціальністю економіст, за професією – і статист, і казначей, і податківець, за покликанням – організатор-активіст. А в житті – великий оптиміст.  І вже 13 років поспіль очолює спілку таких самих людей з необмеженими можливостями у бажанні розвиватися, подорожувати, корисно і цікаво спілкуватися.

2008 року Інна Віталіївна створила Шишацький місцевий осередок Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України", яким керує з самого початку і донині.

Вона представляє частину нашого суспільства, якій ніяк законодавці не можуть визначити правильну назву. То люди з особливими потребами, то люди з обмеженими можливостями, то люди з інвалідністю. Хоча справа не у назві, а в тому, що цим людям потрібна підтримка держави, громади і одне одного. В інших країнах за рівнем ставлення суспільства до людей з інвалідністю визначається й рівень розвитку цього суспільства.

   Найбільша проблема для Інниних побратимів і посестер в Україні – це не відсутність пандусів та інших зручностей (хоча це також дуже важливо), а пенсія у 1600-1700 гривень. 

   Осередок людей з інвалідністю – це та підтримка, яка об'єднує їх, допомагає заявляти про себе на різних рівнях. У Шишаках він нараховує близько півтори тисяч дорослих і дітей. Фінансується осередок з місцевого бюджету. Раніше це був районний бюджет, нині – селищний. Ці кошти в основному спрямовуються на організацію спортивних і мистецьких заходів за участі людей з інвалідністю. Вони – активні учасники таких подій не тільки на Полтавщині, в Україні, а й за її межами. Наші земляки у складі Всеукраїнської команди побували у Молдові, Німеччині. Відчували велику гордість представляти рідну країну за кордоном і були раді, що роблять це доволі успішно.

   Як великий оптиміст, Інна стверджує, що наше суспільство спроквола, але таки змінює своє ставлення до людей з інвалідністю. Сприймає їхні проблеми ближче, відгукується на допомогу, спокійніше і співчутливіше реагує, коли, скажімо, бачить поряд людину у візку.

   Нині Інна Віталіївна вболіває за те, аби швидше завершився карантин, відчинилися двері для подорожей, живого спілкування та нових можливостей. Її друзі з нетерпінням очікують зустрічі.  У Центрі надання соціальних послуг Шишацької громади вони завжди можуть розраховувати на транспортну підтримку, адже є спеціальне авто, а також на інші реабілітаційні та оздоровчі послуги.

  Планів, говорить Інна Білокіз, багато. "Мої, - каже вона про членів свого осередку, - ніколи вдома не сидять. Щойно сніг зійшов – і ми в дорозі до самого грудня". 

З нагоди свята передає щирі вітання усім жителькам нашого краю. Зичить міцного-преміцного здоров'я, вдячності Богові за добро і красу навколо. Відчувати себе коханими жінками поряд із своїми половинками, і успішними панянками  – у суспільстві.

 

Самі собі фермери – агрономи і менеджери

Фото без опису   Ольга Іванівна і Тетяна Олександрівна ЗІГАРЕНКИ з Пришиба – фермери. Така суто чоловіча професія, що навіть по-жіночому, згідно з новим правописом, її й не назвеш. Не звучить слово фермерки. Однак попри це мама і донька гідно справляються з нелегкою ношею керування власними фермерськими господарствами – "Урожай" і "Веселка".

   Ольга Іванівна родом з Черкащини, а в Шишацькому краї працевлаштувалася після навчання у Лубенському сільськогосподарському технікумі. Тут вийшла заміж, народила двох доньок.

   Працювала бухгалтером допоки існувало місцеве сільськогосподарське підприємство. У нелегкі часи його розформування вирішили з чоловіком (досвідченим  і працелюбним механізатором) ризикнути – розпочати власну справу. Це було понад двадцять років тому...

   У 2012 році чоловік і батько родини – Олександр Миколайович – через тяжку недугу передчасно пішов з життя.

   На якусь мить жінки опинилися на роздоріжжі. Придавив до самої землі невимовний біль і думка: як жити далі?.. Вирішили не зраджувати пам'ять дорогої людини. Одне з фермерських господарств очолила донька Тетяна.

   Відтоді для них з мамою звична справа кермувати мото- чи автотранспортом, з ранньої весни і до пізньої осені ночувати і днювати в полі, бути агрономами, механізаторами й менеджерами одночасно.

   Чи легко жінкам бути на чоловічому місці? Нелегко. Але вони справляються. Сіють, доглядають, збирають урожай. І роблять це по-жіночому – з любов'ю й надзвичайною турботою про все.

   "Аби не заважали працювати, - так коментує Ольга Іванівна власне життя-буття. – Не давили податками, непосильними кредитами, нестабільними цінами. Та й близький продаж землі чекаємо з тривогою…"

   Тетяна Олександрівна, після здобуття вищої економічної освіти, опанувала спеціальність медичної сестри-масажиста. По кілька годин працює у Пришибському відділенні Центру надання соціальних послуг Шишацької селищної ради. Їй подобається допомагати людям. Каже, що це своєрідний відпочинок від основної занятості – роботи на землі.

   Голова родини Олександр Миколайович був депутатом місцевої ради кількох скликань. Активний, товариський, завжди підтримував рідне село. Не відмовляють у допомозі односельчанам і його дружина та донька.

   А з нагоди Восьмиберезневого свята Ольга Іванівна і Тетяна Олександрівна щиро зичать землячкам ніколи не опускати руки, наполегливо йти до мети, працювати і вірити, що все буде добре. Що ми здатні зробити так, щоб все було добре.  А ще – міцного здоров'я, жіночого щастя, родинного затишку, весняного настрою у серцях і, звичайно, хорошої погоди і щедрого врожаю!

 

З трійкою дітей не важко. Складно з одним дитям

Фото без опису   У цьому переконана родина Володимира Івановича і Тетяни Анатоліївни ПІВИНСЬКИХ з Федунки, які виховують доньку Яну і синочків Максима та Вову. Яна і Максим – учні Сагайдацького навчально-виховного комплексу, а Вова відвідує місцевий дитсадок.

   Батьки працюють тваринниками у ТОВ "Федунка". І вдома тримають господарство. Дві корови, капжуть, це нині мінімум у селі. Було й четверо годувальниць раніше.

   Оскільки робочий графік тата і мами доволі складний, дітям доводиться проявляти самостійність, дбати одне про одного. І в цьому перевага багатодітної родини, вважає Тетяна Анатоліївна. Як це – одне дитя? Весь час з батьками чи самотнє? Одна дитина – це не сім'я.

   А так – дітлахи зростають разом, у довірі батьків до них. І надалі повинні бути підтримкою одне одному.

   Тетяна сама з багатодітної родини. Знає, що особливих привілеїв у нашій державі мама, яка зважилася на троє і більше дітлахів, немає. Ні субсидій, ні доплат, ніяких пільг. "Ми народжуємо для себе, не для держави, - говорить жінка, - і справа не в грошах. А у повазі. Чому мати, яка ніде не працює, може розраховувати на державну допомогу, а мати, яка працює, аби забезпечити  своїм дітям краще життя, - позбавляється цієї допомоги?"..

   …Про що мріє подружжя з Федунки? Щоб не підводило здоров'я, дітки зростали на радість батькам (але щоб і час не летів так швидко), щоб у селі були хоча б мінімальні умови для дітей. Наприклад, волейбольний чи футбольний майданчик, місце для культурного відпочинку і корисного дозвілля.

   А на 8 Березня загадують хорошу сонячну погоду з першим весняним теплом. І такого ж самого – сонячного, теплого настрою. Від букетів квітів Тетяна Анатоліївна категорично відмовляється. Не розуміє, навіщо вкорочувати їм віку заради миті втіхи?.. Квіти повинні радувати живою красою – довго-довго, як саме життя.

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь