ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Шишацька лікарня планового лікування: перспективи 2021 року

Дата: 01.03.2021 14:08
Кількість переглядів: 1608

Фото без опису  Звикаємо до нової назви Шишацької центральної районної лікарні – Шишацька лікарня планового лікування. І нової абревіатури – ЛПЛ. Що саме передбачає новий статус закладу і на яку допомогу в ньому можуть розраховувати жителі Шишацької об’єднаної територіальної громади, розповідає її директорка Маргарита ХОРОЛЬСЬКА.

   — Маргарито Миколаївно, як відомо, до 1 квітня лікарня повинна укласти договір з Національною службою здоров’я, що гарантуватиме їй важливу державну підтримку. За якими пакетами медичних послуг наша лікарня зможе фінансуватися НСЗУ?

   — Укладання договору – це не одноденна робота. Ми працюємо над цим постійно, весь час перебуваємо у полі зору НСЗУ, проходячи численні анкетування, звітування, моніторинги. Подаємо дані про штати, затрати на енергоносії, матеріально-технічне забезпечення закладу. Нас “прощупують” на відповідність різним вимогам, ми намагаємося реагувати на постійні зміни у них. На жаль, це не завжди вдається. Планували залучити кошти за 13 пакетами медичних послуг. Однак в обслуговуванні пацієнтів з Ковід нам відмовлено. Хоча нині ми їх лікуємо і надалі будемо лікувати у провізорному відділенні. Але коштів за це від держави не отримаємо. Тож функціонування відділення ляже на місцевий бюджет. Відмовлено нам і у наданні послуг стаціонарної та мобільної психіатричної допомоги за кошти НСЗУ.

   З власної ініціативи ми відмовилися від пакетів, що обслуговують нарко-, алкозалежних пацієнтів та людей з ВІЛ-СНІДом. Щоб забезпечити виконання вимог і зосередити зусилля на тих медичних гарантіях, які користуються попитом у населення.

   Отже, наразі ми претендуємо на дев’ять пакетів:

— хірургічна стаціонарна допомога (сюди входять акушерсько-гінекологічні послуги);

— соматична стаціонарна допомога (це терапія, дитинство, неврологія);

— амбулаторний (поліклінічний) прийом пацієнтів – один з найдешевших пакетів, але дуже важливий для населення;

— стоматологія, яка включає безкоштовну невідкладну, ургентну допомогу (без протезування та косметичної реставрації);

— ведення вагітних;

— послуги з фіброгастроскопії та гістероскопії (ці пакети обстежень добре оплачуються НСЗУ);

— і два пакети, на якому наш заклад повинен буде спеціалізуватися у майбутньому: це стаціонарна та мобільна паліативна допомога.

   Для нашого населення паліативна допомога – поки що не зовсім зрозумілий термін. Однак це те поле діяльності, яке ще не задіяне іншими медичними закладами. Ми не зможемо конкурувати з іншими лікарнями в наданні хірургічних, реанімаційних чи інших послуг. Тому ці послуги будуть збережені у нас на рівні малої невідкладної допомоги (нескладні хірургічні операції, перша допомога і стабілізація стану хворого до відправлення його на третинний рівень тощо).

   А паліативна допомога – це  той напрямок, який наш заклад як лікарня планового лікування може не тільки опанувати задля обслуговування власного населення, але й стати центром з надання паліативних послуг для сусідніх громад. І отримувати за це кошти від держави.

   Дев’ять медичних сестер, два лікарі-терапевти та лікар-педіатр нашої лікарні вже пройшли курси спеціалізації з паліативної допомоги. Вона включає психологічну і медичну підтримку людей з хронічними, невиліковними, тяжкими захворюваннями. Це зокрема неврологічні хвороби, онкологія, рідкісні захворювання тощо. Хвороби, в яких не тільки пацієнтам, але і їхнім родинам не обійтися без сторонньої допомоги. Паліативна допомога надаватиметься як стаціонарно (зокрема у ній передбачені хоспісні ліжка), так і з виїздом – мобільно. Коли треба терміново зняти больовий синдром, проконсультувати родину тощо.

   — Скільки загалом працівників трудиться в Шишацькій ЛПЛ сьогодні? І якщо з пакетами ви визначилися, то яку суму за ними, у разі їх остаточного схвалення НСЗУ, можна залучити з держави?

   —  У нас працює 151 особа. Серед них - 29 лікарів (включно із сумісниками) та 64 людини – середні медичні працівники. Щодо коштів. Цифра з НСЗУ стане відомою наприкінці березня – на початку квітня, коли матимемо договір на руках. Минулого року - з 1 квітня починаючи – ми отримали 13 мільйонів. Претендуємо на таку суму й цього року. Інша частина на фінансування закладу - з місцевого бюджету ОТГ. На сьогодні це становить близько 10,5 мільйона гривень.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь