ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Поради, як позбутися мишей в погребі чи підвалі

Дата: 06.01.2021 09:45
Кількість переглядів: 11053

Фото без опису   Перед початком настання холодів миші мігрують в приватні будинки, сараї, погреби і підвали в яких зберігаються овочеві запаси на зиму та псують зібраний восени врожай. Погреби і підвали - улюблені місця проживання гризунів. Вони не тільки знищують зібраний урожай, але і поширюють інфекційні захворювання, небезпечні для людини. До таких захворювань можна віднести, наприклад чуму, енцефаліт, гепатит, туберкульоз і дифтерію. Миші можуть повністю з’їсти бульби картоплі чи пошкодити овочі. Часто велика кількість картоплі знищується за маленький термін.

   Гризуни розмножуються швидко, тому як тільки ви помітили в своєму сховищі сліди їх життєдіяльності, негайно проводьте з ними боротьбу.

  Необхідно знищувати або вивести наявних шкідників за допомогою комплексу доступних засобів. Позбутися від гризунів важко. Вони вже пристосувалися до всіх людських хитрощів і дуже живучі. Тому простіше провести профілактичні роботи, щоб створити для гризунів несприятливі умови, ніж у подальшому боротися з ними. Часом проблема може і не виникнути, якщо передбачаючи небезпеку її появи, прийняти деякі необхідні заходи.

У якості профілактичних заходів, боротьби рекомендуємо:

  • двері в погріб або підвал краще оббити металевим листом;

  • вентиляційні виходи закрити сіткою або металом з отворами невеликого розміру, слід врахувати, що маленькі миші цілком здатні пролазити в невеликі дірки діаметром з олівець;

  • замазати бетонним розчином на підлозі, в кутах, на стелі, на стінах всі отвори і мишам не буде звідки потрапити в погреба, підвали.

Всі ці заходи будуть ефективні лише в тому випадку, коли погріб має бетонні або цегляні стіни, через які не зможуть пролізти гризуни.

Існують різні методи боротьби з мишами і пацюками.

Механічні методи:

• мишоловки;

• приманки;

• пастки.

   Дуже старий, безпрограшний спосіб позбавлення від мишей – встановити мишоловку. Причому бажано не одну. Їх необхідно встановлювати поблизу від вхідних дверей, нір і уздовж стін. Та встановлюють одноразові клейові пастки з липкими ділянками, в центрі яких кріпиться приманка. Намагаючись наблизитись до ласощів, тваринка приклеюється до пастки і залишається там аж до моменту, доки її не знайдуть та не викинуть разом із самим виробом, також застосовують саморобні пастки з приманкою: з пластикової пляшки з налитим трохи рослинним маслом, які ставляться під невеликим кутом. Коли миша туди полізе на запах олії, то впаде в пляшку, а тому вилізти не зможе через ковзання лапками по маслу. Пастки слід міняти кожні 5-10 днів і регулярно перевіряти. Якщо миші не виявляють інтересу до приманок або навчилися діставати їх з пастки, цей спосіб марний.

   Звичайна трилітрова скляна банка здатна допомогти позбутися від миші. Для цього, бутель поміщають в ящик де зберігаються овочі так, щоб горловина визирала на пару сантиметрів від рівня розміщених овочів. Горловина повинна бути відкритою. На дно ємності поміщають приманку з сильним ароматом. Миші, що потрапили всередину банки, ніяк не зможуть вибратися.

Важливо знати, що миші чують людський запах і уникають його, тому при виготовленні приманок треба використовувати гумові рукавички. Необхідно розсипати хлібні крихти поруч з приманкою і в неї безпосередньо, щоб миші зацікавилися даним місцем.

  • Метод розкладання приманки, суміші негашеного вапна і цукру, привертає увагу миші своєю солодкістю, вбиває її першим компонентом, який нагрівається при з'єднанні з шлунковим соком. Суміш борошна з алебастром (або шпаклівкою) і поставленої поруч миски з водою діє наступним чином: після з’їдання приманки і випивання твариною води, суміш перетворюється в камінь і викликає загибель мишей.

  • Також використовують бите скло, шматочки якого обліплюють запашним милом, натертим на тертці, при ковтанні миша пошкоджує шлунково-кишковий тракт і гине, та застосування винної пробки, обмазаної нерафінованою соняшниковою олією і нарізаною дрібними шматочками. Пробка розбухає усередині тварини, в його кишечнику, і застряє там. Одним з найпопулярніших і старовинних засобів для боротьби з пацюками вважається зола. Посипання підлоги деревною золою, яка прилипаючи до лапок звірків, викликає у них роздратування. Вилизуючи їх, миша з’їдає золу, яка провокує шлункові болі, внаслідок чого гризуни йдуть з підвалу.

    Миші дуже чутливі до запахів, тому можна використовувати натуральні відлякувачі.

   В боротьбі від гризунів в погребі застосовують і народні засоби такі, як: запах паленої шерсті, миші не можуть терпіти, тому в погребі необхідно спалити клаптик вовни якоїсь домашньої тварини. Гризуни відразу ж при цьому, повинні покинути приміщення. За допомогою запаху ромашки можна позбутися звірків раз і назавжди - варто тільки розташувати висушені квіти вздовж стін, де можуть бути нори, а також по кутах. Запах масла гвоздики, сприймається мишами, як небезпечний, внаслідок чого вони уникають це несприятливе місце.

   Мускатний горіх, риб'ячий жир, болотна м'ята - ці та багато інших речовин будуть однаково корисні в боротьбі з мишами і пацюками, які заполонили погреба і підвали. Ганчірки, просочені ефірною олією цих рослин або риб’ячим жиром, кладуть по периметру погреба чи у нори. Ще миші і щури дуже не люблять запаху бузини. Наріжте гілки бузини і розкладіть їх в погребі, підвалі.

    Боротьба з мишами в погребі може проходити із застосуванням не тільки отруйних речовин, але і за допомогою шкідливих для цих тварин звуків. При застосуванні шумових і ультразвукових відлякувачів необхідно тримати пристрій увімкненим постійно, тоді гризуни покинуть підвал через 2-3 тижні.

   Хімічний метод боротьби – хімічна обробка приміщень отрутою. Подібний метод боротьби рекомендується застосовувати в тих випадках, коли популяція мишей занадто велика, і звичайні пастки не справляються.

   У господарських приміщеннях боротьба з мишоподібними гризунами ведеться за допомогою препаратів у формі воскових та парафінових брикетів, тістоподібної маси, гранульованих принад тощо. Це такі дозволені препарати - родентициди як: Бромакем, Багіра, Рат Кіллер Супер. Принади розкладають на підложки у місцях локалізації гризунів. Норми витрати принад беруть згідно регламентів та рекомендацій виробника. Головне не перенасичувати принадою приміщення, а розташовувати її з інтервалом 2-3 м, при використанні зернових принад, та 10-15 м при використанні брикетів. Це дозволяє уникнути настороженості гризунів.

   Біологічний метод боротьби включає в себе знищення мишей і пацюків за допомогою їх же ворогів – котів.

  Позбутися від мишей в погребі, підвалі нескладно: як правило, досить вибрати найбільш ефективний засіб, а ще краще - комбінувати їх.

   Дані прийоми боротьби дозволяють зменшити шкоду від гризунів та знизити їх чисельність у зимовий період.

 

 

Державний фітосанітарний інспектор

Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Л.М. БІЛОКІЗ


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь