Сьогодні Шишаччина вшанувала пам’ять жертв голодоморів
День пам'яті жертв голодоморів відзначається щорічно в четверту суботу листопада на підставі президентських указів 1998 та 2007 років.
У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.
Голодомору передувала насильницька колективізація сільських господарств, "розкуркулення" селян, хлібозаготівельна кампанія, масовий терор на селі. Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, - це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на упокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств - соціально-економічних підвалин української нації.
Українські селяни стали наступними жертвами сталінського режиму після тотальних репресій щодо української інтелігенції та духівництва.
У пікові місяці Голодомору щохвилини в Україні помирало 24 людини.
Так, напередодні скорботного дня керівництво Шишацької ОТГ та району взяли участь у меморіальних заходах із вшанування пам’яті жертв голодоморів 1932-1933 років. Біля пам’ятного знаку жертвам голодомору 1932-1933 років, що знаходиться на території центрального кладовища, відбувся мітинг-реквієм. Після хвилини мовчання присутні поклали квіти до Пам′ятного знаку та запалили лампадки.
Отець Олександр провів панахиду по загиблим в ті далекі, страшні роки.
Цього дня по всій Україні відбуваються поминальні заходи.
О 16.00 - загальнонаціональна хвилина мовчання й початок акції "Запали свічку у вікні".