A A A K K K
для людей із порушенням зору
ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

Як вберегти поголів’я від АЧС?

Дата: 28.10.2019 14:10
Кількість переглядів: 263

Фото без опису

На сьогодні в  Полтавській області діє  карантин в Миргородському та Лохвицькому районі. У зв’язку з останнім зареєстрованим випадком африканської чуми свиней, де мешканкою м. Лохвиця з метою вирощування, у несанкціонованому місці та без відповідних ветеринарних документів було придбане порося, яке виявилось хворим на африканську чуму свиней. В наслідок чого територію її присадибної ділянки оголошено інфікованим об’єктом та встановлено карантин по африканській чумі свиней.

Зважаючи на ситуацію, що виникла, Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області закликає населення та власників тварин до відповідального відношення щодо даного питання, а також наголошує, що купівлю живих свиней необхідно здійснювати в зареєстрованих господарствах або на агропродовольчих ринках, з обов’язковою  ідентифікацією поголів’я, а саме: реєстраційних свідоцтв на товарних свиней,  оформленням відомостей переміщення тварин з відповідними ветеринарними документами (ветеринарна довідка в межах району, чи ветеринарне свідоцтво форми №1), що підтверджують клінічне здоров’я тварин та наявність всіх необхідних щеплень та досліджень.

Фізичним особам, що займаються розведенням та утриманням свиней необхідно обов’язково проводити ідентифікацію та реєстрацію тварин відповідно до наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України № 639 від 01.12.2017 «Про затвердження Порядку ідентифікації та реєстрації свиней».

Отже, Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області наголошує на основних умовах  запобігання виникнення та розповсюдження африканської чуми свиней у власному господарстві:

  1. Не купувати живих свиней, продуктів їх забою, корми в місцевості де зареєстроване захворювання, сумнівного походження без відповідних документів та в не дозволених місцях торгівлі. Адже стихійна торгівля являється одним  із основних  розповсюджувачів захворювання;
  2. Не допускати сторонніх осіб в особисте господарство;
  3. Утримувати свиней в безвигульному режимі, не допускати їх контакту з іншими тваринами. При вході в приміщення  встановити  дезванночки або дезкилимок, використовувати для обслуговування  окремий  інвентар, одяг та взуття. Територію  та приміщення, де утримуються тварини, тримати в чистоті і за можливості проводити регулярну дезінфекцію. Вживати заходів щодо знезараження гною, гноївки тощо;
  4. Не згодовувати свиням корми тваринного походження та харчові відходи без попередньої термічної обробки;
  5. Якщо полюєте на диких кабанів, ні в якому разі не згодовуйте рештки домашнім свиням;
  6. При підозрі на захворювання негайно повідомити фахівців державної служби ветеринарної медицини району (області).

 

Самолікування тварин категорично заборонено!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь