Агенти змін, що повинні стати прикладом для інших
Саме так підсумував заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко завершення низки семінарів-тренінгів під назвою «Сучасні підходи до адміністрування соціального захисту на рівні об’єднаних територіальних громад», організованих в рамках Проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», що впроваджується Міністерством соціальної політики за підтримки Світового банку. Посадовець підкреслив роль пілотних ОТГ в реформуванні системи соціального захисту населення: «Ми розраховуємо, що ви станете агентами змін, які будуть прикладом змін для інших громад».
Заключний семінар відбувся 9-10 вересня у Києві. Цього разу представники сфери соціального захисту з сорока пілотних громад освоювали навички надання адміністративних послуг з використанням електронних сервісів. Захід зібрав 120 учасників, серед яких – і делегація з нашої громади. Як і в попередніх навчаннях, це керівник відділу соціального забезпечення, праці та соціальних послуг Наталія Завалідер, а також завідувач сектору інтегрованих послуг відділу Антоніна Матюха і начальник відділу грошових виплат та компенсацій управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Тетяна Попов.
Представники Мінсоцполітики ознайомили учасників заходу з особливостями надання адміністративних послуг соціального характеру в умовах децентралізації, змінами до чинного законодавства, що передбачають спрощений порядок подання документів громадянами для отримання пільг, субсидій та допомог.
Під час семінару-тренінгу присутні вчилися користуватися інтегрованою інформаційною системою «Соціальна громада», яка впроваджує електронний документообіг та прискорює розгляд справи при наданні послуг.
Семінаром у Києві завершено перший етап навчання для 40 пілотних громад. В рамках другого етапу навчальними заходами будуть охоплені усі створені об’єднані територіальні громади в Україні. Другий етап навчання ОТГ триватиме до серпня 2020 року.
Прес-служба селищної ради.