ШИШАЦЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Полтавська область, Миргородський район

У Великій Бузові відкрили "Розважальний острів". На черзі - Тищенки

Дата: 05.09.2019 16:10
Кількість переглядів: 1551

Фото без опису   Якщо дослівно цитувати ідейного організатора Великобузівського старостинського округу Геннадія Світличного, то зміни у нашому житті відбуваються так: «Вийдіть із зони комфорту – і ви досягнете більшого!»  Як це робити – невгамовні жителі округу демонструють постійно.

   Ідея зазвичай народжується в одній голові, а потім швидко знаходить підтримку в десятків умів і рук. Свого часу закоханий у власну справу вчитель трудового навчання, креслення та інформатики Геннадій Світличний звернувся до представництва однієї з відомих марок ручних електроінструментів, розповів про свою школу, учнів, їхнє бажання освоювати творчу працю і розвиватися, бути корисними собі та суспільству. І в результаті – фірма підтримала ентузіастів якісним обладнанням.

Згодом шкільна родина округу прославилася на всю країну участю в проєкті агропромхолдингу «Астарта-Київ» і за його підтримки створила со-ціальне підприємство – майстерню виробів з деревини, де діти вчаться працювати і заробляти водночас. Отримані кошти спрямовують на подальший розвиток майстерні, а отже, і свій власний.

   Не проминули великобузівські активісти й нагоди позмагатися в обласному конкурсі проєктів «Бюджет участі». Обрали тему, підготували заявку і зібрали необхідну кількість голосів земляків (практично подвірним обходом), чим змогли залучити на реалізацію задуму близько 150 тисяч гривень з обласного та селищного бюджетів.  А цієї неділі (символічно – у День знань) нарешті урочисто і зворушливо відкрили свій «Розважальний острів» просто неба. Хоча «відкрили» - звучить дуже просто. Адже до цього багато днів поспіль над його облаштуванням  трудилися усі, кому небайдуже, як виглядатиме рідне село, де відпочиватимуть душею і тілом його жителі. Усі, хто не побоявся вийти із зони комфорту – зі звичного розпорядку життя, аби зробити разом важливу справу. На «Острові» працювали пліч-о-пліч і ті, кому кілька рочків від роду, і ті, кому далеко за кілька десятків…

   «Острів» - це сцена для концертів чи перегляду кіно під відкритим небом (що у Великобузівському старостинському округу вже стало приємною звичкою); це багато зручних сучасних лавочок, частина - з навісами від сонця чи дощу; це тенісні столи із всепогодним покриттям; волейбольна сітка та баскетбольні щити. «Острів» - це місце, де громада не просто відпочиватиме, а буде гуртуватися для загальних корисних справ. Про це мріють ініціатори гарного почину. Вони вийшли із зони власного комфорту – повсякденного життя, де є професійні та родинні обов’язки, і мріють, аби це зробили й інші. Аби ті, хто не брав участі у створенні «Острова», знайшли час і можливості прийти сюди для відпочинку, спілкування з друзями, обговорення планів для розвитку рідного краю. «Острів’яни» мріють, аби зірки, що вони запалюють, були комусь потрібні. І тоді вони зрушать гори.

   Хоча, в принципі, уже зрушили. Не встигли відійти зашпори від реалізації одного задуму, як  потіє чоло над іншим. Ніхто не сумнівався в тому, що «Бюджет участі» для жителі округу триватиме й далі. Цього року вони подали проєкт по Тищенках. Він буде у рази кращий за великобузівський, переконують ідейники. І бюджет солідніший  - понад 280 тисяч гривень.

   Крім цього, учні Великобузівського навчально-виховного комплексу Юлія Рибченко та Назар Марюхна щойно повернулися з крутого, як вони стверджують, семінару-тренінгу “Шкільний бюджет участі Полтавської області”, що проходив у селі Потоки Кременчуцького району. Попередньо вони подали заявку, пройшли відбір та потрапили до сотні щасливчиків, котрих навчали, як зробити власну школу кращою, і які працюють над проєктами, що прийматимуть в обласній раді з 20 вересня по 20 жовтня. Мають власний задум і у Великій Бузові – на шкільному подвір’ї облаштувати класну кімнату для проведення уроків просто неба. Побажаймо юним ентузіастам та їхнім наставникам успіху, а усім, хто читає ці рядки, - брати приклад з першопрохідців!

   В урочистому відкритті «Розважального острова» взяли участь голова Полтавської облради Олександр Біленький, староста округу Катерина Цьова, затупник селищного голови Тетяна Цимбалюк, начальники відділів освіти та культури нашої громади Наталія Караваєва і Любов Титаренко, місцеві та запрошені артисти – ансамбль «Дівчата» Шишацького селищного будинку культури, організатори проєкту, їхні земляки. І в усіх виступах, що складалися зі слів гордості за успіх людей, котрі живуть і працюють поруч з нами, та вдячності цим справжнім патріотам рідного краю, звучала головна думка: важливо не те, що у Великій Бузові тепер мають лавочки, де посидіти, чи сцену, де поспівати, чи спортивний майданчик, де потренуватися; важливо не те, що залучено 150 тисяч гривень, адже у рамках обласного чи місцевого бюджетів – це зовсім незначна сума; важливо те, що люди виявили ініціативу, доклали власні зусилля – і отримали результат: реальні корисні речі і задоволення від того, що все вдалося. Вийшли із зони комфорту – і мають тепер ще кращу зону і більше комфорту.

Прес-служба селищної ради.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь